Muzeum Sportu Miasta Łodzi powstanie na Politechnice Łódzkiej

W Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej, w środę 27 listopada, został podpisany list intencyjny w sprawie utworzenia przez Muzeum Miasta Łodzi stałej wystawy przybliżającej historię łódzkiego sportu i turystyki (fotorelacja).

List intencyjny o utworzeniu Muzeum podpisali: prezydent Łodzi - Hanna Zdanowska oraz rektor Politechniki Łódzkiej -  prof. Sławomir Wiak. Przed podpisaniem dokumentu pani prezydent powiedziała:

Udało nam się porozumieć z rektorem PŁ, prof. Sławomirem Wiakiem, w sprawie wykorzystania przestrzeni Zatoki Sportu, do powstania w tym miejscu Muzeum Sportu. Bardzo ważne jest dla nas wszystkich poczucie tożsamości i historia. Nie będzie młodych adeptów sportu, jeśli nie będą znali historii tych, którzy ją tworzyli.  Muzeum Sportu będzie projektem nowoczesnym, interaktywnym. Będziemy mogli zapoznawać się z pamiątkami po naszych wielkich mistrzach, którzy zdobywali laury dla Polski i dla Łodzi.

Rektor PŁ, prof. Sławomir Wiak, podsumował wypowiedź pani prezydent, mówiąc:

Radość jest po mojej stronie, a intencje są wspólne. Jako rektor staram się, aby Politechnika Łódzka otwierała się na otoczenie zewnętrzne,  czego przykładem jest ten projekt. Musimy dbać o dziedzictwo, w tym przypadku dziedzictwo w zakresie sportu, nasze wspólne i całego regionu. Na pewno będzie to ogromna promocja Łodzi i Politechniki Łódzkiej, wynikająca z faktu, że mamy już szereg bardzo ważnych imprez zakontraktowanych na przyszły i następny rok. Wspólnie z panią prezydent Zdanowską ustaliliśmy, że będziemy starać się o organizację Akademickich Mistrzostw Europy w 2022 roku.

Otwarcie Muzeum Sportu zaplanowano na połowę 2018 roku.

Data dodania:2017-11-29
Małgorzata Trocha
Podpisanie listu intencyjnego o utworzeniu Muzeum w Zatoce Sportu PŁ. Prezydent Hanna Zdanowska oraz rektor PŁ, prof. Sławomir Wiak, fot. Jacek Szabela