75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Młody naukowiec z PŁ doceniony przez europejskich ekspertówDr inż. Maciej Jaskulski z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska (WIPOŚ) PŁ został doceniony przez europejskich ekspertów z dziedziny suszarnictwa za oryginalne i bardzo wartościowe prace naukowe. Wynikami badań są zainteresowane wielkie koncerny przemysłowe: Henkel i P&G.

 

Dr inż. Maciej Jaskulski z Politechniki Łódzkiej, archiwum WIPOŚ

 

Wyróżnienie dr. Jaskulskiemu przyznało najważniejsze, branżowe gremium ekspertów z European Federation of Chemical Engineering and his EFCE Working Party on Drying za pracę doktorską Modelowanie CFD aglomeracji cząstek w przeciwprądowym suszeniu rozpryskowym. Wysoko oceniło oryginalność pracy, jej wartość naukową i przemysłową oraz dorobek naukowy autora. Promotorem pracy doktorskiej jest prof. Ireneusz Zbiciński z WIPOŚ PŁ.

 

- Temat pracy doktorskiej wydaje się być nieco niszowy, ale tak naprawdę jest on bardzo bliski naszej codzienności. Opracowana technologia służy do pozyskiwania np. mleka w proszku wykorzystywanego w niemal każdej dziedzinie przemysłu spożywczego. Metody symulacji komputerowych są szczególnie interesujące dla naszych partnerów przemysłowych, takich jak firmy Henkel czy P&G, wykorzystujących suszarki rozpryskowe w produkcji np. detergentów -mówi laureat wyróżnienia, dr inż. M. Jaskulski

 

Nagroda, której sponsorem jest włoska firma "Criofarma"  została  wręczona podczas lipcowej, siódmej edycji „European Drying Conference - EuroDrying 2019", we włoskim Turynie.

 

- To wyróżnienie ma dla mnie ogromne znaczenie ze względu na uznanie i kontakty w środowisku inżynierii chemicznej. Może zaowocować ciekawymi projektami badawczymi w szczególności w dziedzinie suszarniczej, która bardzo dynamicznie współpracuje z wieloma branżami przemysłu - wyjaśnia dr Jaskulski. - Moje badania skupiają się na modelowaniu matematycznym procesu suszenia w układach rozproszonych i wpływu parametrów procesu na jakość otrzymywanego produktu.

 

Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ od czasów pionierskich dokonań zespołu profesora Czesława Strumiłły, twórcy Polskiej Szkoły Naukowej Suszarnictwa, jest znaczącym ośrodkiem badawczym zajmującym się zaawansowanymi procesami suszenia i ich przemysłowym zastosowaniem.


Data dodania:2019-08-02
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Dr inż. Maciej Jaskulski z Politechniki Łódzkiej, archiwum WIPOŚ

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE