Młodszy specjalista ds. digitalizacji w Bibliotece, Oddziale Tworzenia Zasobów Cyfrowych

Biblioteka, Oddział Tworzenia Zasobów Cyfrowych Politechniki Łódzkiej ogłasza nabór na stanowisko: młodszy specjalista ds. digitalizacji.

Miejsce Pracy: Politechnika Łódzka, Biblioteka, Oddział Tworzenia Zasobów Cyfrowych
Forma zatrudnienia: pełny etat na czas określony z perspektywą na etat stały
Termin składania ofert: do 21.12.2018 r. do godziny 13:00
Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: druga połowa stycznia 2019 r.

Zakres obowiązków:

• obsługa skanerów książkowych, dobór optymalnych parametrów skanowania
  • przetwarzanie plików graficznych i tekstowych w programach Corel PHOTOPAINT, Adobe Acrobat, ABBYY FineReader lub podobnych
  • serwerowe przetwarzanie plików graficznych i tekstowych w programie ABBYY FineReader lub podobnych
  • kontrola jakości procesu skanowania
  • współpraca w tworzeniu dokumentacji technicznej i materiałów promocyjnych

Wymagania wobec kandydata (niezbędne):

• znajomość programów do edycji grafiki rastrowej
  • znajomość j. angielskiego umożliwiająca korzystanie z dokumentacji specjalistycznej (poziom B1)
  • dobra znajomość obsługi komputera: wyszukiwanie informacji specjalistycznej oraz obsługa MS Excel/LibreOffice Calc
  • wykształcenie wyższe lub w trakcie studiów (preferowane kierunki techniczne)- w przypadku studentów godziny pracy do uzgodnienia przed zawarciem uwowy

Inne wymagania (pożądane):

• mile widziana znajomość programów do edycji grafiki wektorowej
  • znajomość standardów XML, XML Schema, XSD
  • podstawy data journalism

Oferujemy:

• korzystne warunki socjalne,
  • lokalizację w centrum miasta z łatwym dojazdem,
  • pracę w miłej atmosferze.

Wymagane dokumenty:

• życiorys (CV) z podanym przebiegiem nauki i pracy zawodowej (standard Europass)
  • podpisana klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy w Politechnice Łódzkiej - załącznik 1 (Klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy) oraz zgoda Kandydata/Pracownika na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie z art. 7 RODO) - załącznik 2 (Zgoda na przetwarzanie danych)

Należy przesłać elektronicznie na adres mailowy sekret@lib.p.lodz.pl, dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres Politechnika Łódzka Biblioteka, 90-924 Łódź, ul. Wólczańska 223, budynek B22.

Data dodania:2018-12-12
Filip Podgórski