I Mistrzostwa Łodzi w pływaniu Masters w Zatoce Sportu PŁ

Mistrzowie świata, medaliści imprez mistrzowskich, wezmą udział w I Mistrzostwach Łodzi w pływaniu Masters, które w najbliższy weekend (21-22 kwietnia) odbędą się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej.

Do Łodzi przyjedzie 228 pływaków-seniorów z 46 klubów z całej Polski, w tym trzech z regionu łódzkiego: UTW MASTERS Zgierz, DELFIN MASTERS Łódź i MASTERS Łódź. Wśród nich będą bohaterowie ubiegłorocznych mistrzostw świata masters w Budapeszcie.

- Najstarszym i najbardziej utytułowanym zawodnikiem będzie 96-letni Kazimierz Mrówczyński. Pływak ze Zgierza, który  rok temu w stolicy Węgier zwyciężył w swojej kategorii wiekowej w konkurencjach na 100 i 400 metrów stylem dowolnym. W tej drugiej pobił dotychczasowy rekord Europy o ponad 8 minut! Pan Kazimierz wystartuje na 50 m stylem dowolnym - informuje Arnold Lorenc z Zatoki Sportu PŁ. - To będzie pierwsza konkurencja zawodów. Start o godzinie 14.

Jak informują organizatorzy na słupkach startowych staną m.in.: Ewa Stępień – znakomita żabkarka ze Zgierza (wicemistrzyni świata); Zbigniew Januszkiewicz – nestor polskiego pływania z Opola, który opuszczał budapesztańską pływalnię z dwoma krążkami na szyi; Lucjan Prządo – trzykrotny medalista ostatnich mistrzostw świata.

Zawody potrwają dwa dni. W sobotę odbędą się w godzinach 14:00-19:00. W niedzielę rywalizacja toczyć się będzie od 10:00 do 15:00. Patron honorowy nad imprezą objął rektor Politechniki Łódzkiej - prof. Sławomir Wiak. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Data dodania:2018-04-18
Małgorzata Trocha