Minister Gowin wręczy stypendia studentom Politechniki Łódzkiej

Rozstrzygnięto Konkurs Fundacji Politechniki Łódzkiej na jednorazowe stypendia dla szczególnie uzdolnionych studentów Politechniki Łódzkiej. Nazwiska laureatów poznamy w czasie uroczystej gali.

Gościem honorowym gali będzie Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego, który wręczy stypendia oraz wygłosi wykład.

Gala odbędzie się w czwartek 16 marca 2017 r. o godz. 14:00 w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE), ul. Żwirki 36 (na zdjęciu).

W konkursie wyłonionych zostało 10 laureatów, którzy otrzymają stypendia w wysokości 5 tysięcy zł. Zostali oni wybrani spośród 71 kandydatów ze wszystkich wydziałów Politechniki Łódzkiej. W ocenie złożonych wniosków brano pod uwagę aż 11 kryteriów, a wśród nich takie jak: działalność w kołach naukowych, dorobek publikacyjny, udział w konferencjach, uczestnictwo w projektach naukowo - badawczych, odbyte praktyki i staże, nagrody i wyróżnienia w konkursach, uzyskane certyfikaty, współpracę międzynarodową oraz inne osiągnięcia, nie wymienione wyżej, związane z rozwojem naukowym.

Sponsorami stypendiów są: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna (6 stypendiów), Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego (2 stypendia) oraz ICT Polska Centralna Klaster (2 stypendia).

Data dodania:2017-03-14
Ewa Chojnacka