Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

MiniphänomentaOtwarcie wystawy Miniphänomenta w SP nr 199!


Dzieci i rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 199 im. Juliana Tuwima w Łodzi zbudowali własne Mini Centrum Nauki według projektu wystawy Miniphänomenta.


Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w poniedziałek, 19 czerwca, w którym wzięła udział dyrektor ŁUD Anna Janicka. Podziękowała dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom za zbudowanie 35 stacji eksperymentalnych. Dzieci otrzymały tabliczki z imionami i nazwiskami, które później umieściły na zbudowanych przez siebie stacjach. Wiemy, że w planach jest budowa wszystkich stacji, czyli 56.


Gratulujemy!

 


 

Fotorelacja z wydarzenia

 

 

Otwarcie wystawy Miniphänomenta w SP nr 2!
 

Dzieci i rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. J. Twardowskiego w Łodzi zbudowali własne Mini Centrum Nauki według projektu wystawy Miniphänomenta. Dzięki dwóm nauczycielkom szkoły, które wzięły udział w programie ŁUD dla Nauczycieli, Miniphänomenta gościła w ich szkole przez dwa tygodnie. Dzieci miały swobodny dostęp w czasie przerw do wszystkich stacji, które były ustawione na korytarzu szkolnym. Mogły eksperymentować, a później zbudowały wraz z rodzicami 23 stacje eksperymentalne.

 

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 21 kwietnia, w którym wzięła udział dyrektor ŁUD Anna Janicka. Podziękowała dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom za ich ogromne zaangażowanie w stworzenie wystawy. Dzieci otrzymały tabliczki z imionami i nazwiskami, które później umieściły na zbudowanych przez siebie stacjach, natomiast rodzice pamiątkowe dyplomy. Każda klasa za udział w budowie Miniphanomenty otrzymała nagrodę od dyrektora szkoły.


 


 

Fotorelacja z wydarzenia

Łódzkie Wiadomości Dnia - materiał filmowy

 

 

Miniphänomenta na korytarzach szkolnych!
 

Przypominamy, iż Łódzki Uniwersytet Dziecięcy dzięki wsparciu naszego sponsora firmie Boeing, wypożycza łódzkim szkołom Mini Centrum Nauki, zwane Miniphänomenta. W obecnym roku szkolnym Miniphänomenta gościła już w sześciu szkołach podstawowych w Łodzi. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci, nauczycieli, jak i rodziców. Zachęca dzieci jak i rodziców do wspólnego eksperymentowania. Celem prof. Lutza Fiessera z Niemiec, pomysłodawcy i twórcy Miniphänomenty jest, aby w każdej szkole, którą odwiedzi wystawa, dzieci i rodzice zbudowali własne mini centrum nauki, tak aby uczniowie mogli w sposób nieograniczony eksperymentować i uczyć się kreatywnego myślenia.

Miło nam poinformować, że w szkołach, w których była Miniphänomenta powstają już Mini Centra Nauki:

SP nr 2 - 23 stacje
SP nr 199 - 16 stacji
SP nr 17 (Pabianice) - 7 stacji
SP nr 184 - 3 stacje
SP nr 41 i 14 - w trakcie budowy

Obecnie Miniphänomenta znajduje się w Szkole Podstawowej nr 19 w Łodzi. W tym roku wystawa odwiedzi jeszcze dwie szkoły.

 

Gratulujemy i życzymy fascynującego eksperymentowania!

 

 

 

Prof. Lutz fiesser na Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym!
 

W dniach 4-5 listopada gościem na Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym Politechniki Łódzkiej był prof. Lutz Fiesser z Niemiec, pomysłodawca i twórca tzw. Miniphänomenty.
 

21 nauczycieli z łódzkich szkół, którzy są uczestnikami programu
„ŁUD dla Nauczycieli'' budowali wystawę, która później odwiedzi ich szkoły. Każda szkoła biorąca udział w programie może wypożyczyć Miniphänomentę na dwa tygodnie. Mini Centrum Nauki to 52 stacje eksperymentalne, które ustawia się na korytarzach, dając dzieciom swobodny dostęp w czasie przerw.
Ostatniego dnia pobytu Miniphänomenty zapraszani są rodzice do wspólnego eksperymentowania z dziećmi. 
 

Fotorelacja z warsztatów

 

 


Data dodania:2017-06-26
Data aktualizacji2017-07-20

Wprowadzone przez:
Małgorzata Urbaniak,

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE