Międzynarodowy zespół ekspertów wyłonił uczelnie badawcze

Poznaliśmy wyniki pierwszego konkursu w programie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Spośród 20 najlepszych uczelni w Polsce międzynarodowy zespół ekspertów wyłonił 10, które w latach 2020–2026 będą otrzymywać subwencję zwiększoną o 10 proc.

Z rąk ministra Jarosława Gowina list gratulacyjny odebrał prorektor ds. nauki prof. Ireneusz Zbiciński foto: MNiSW

Politechnika Łódzka znalazła się w grupie pozostałych 10 uczelni biorących udział w konkursie, które także otrzymają wsparcie finansowe – subwencję zwiększoną o 2 proc.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 30 października w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie z udziałem: Jarosława Gowina, wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Lauritza Holm-Nielsena, przewodniczącego międzynarodowego zespołu oceniającego uczelnie oraz prof. Macieja Żylicza, przewodniczącego zespołu ds. monitorowania wdrażania reformy nauki i szkolnictwa wyższego.

Więcej w biuletynie informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.

Data dodania:2019-10-31
Małgorzata Trocha