Międzynarodowe zawody robotów w Zatoce Sportu PŁ

W najbliższą sobotę, 18 listopada, w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbędą się X Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge 2017, pod patronatem JM Rektora PŁ, prof. Sławomira Wiaka.

W tym roku wydarzenie ma szczególny charakter  -  jubileuszowy, gdyż odbędzie się w Łodzi już po raz 10. Obecnie jest to największa impreza robotyczna w Polsce, która przyciąga z roku na rok, coraz więcej entuzjastów najnowszych technologii zarówno z kraju, jak i zagranicy.

Najpierw odbędą się eliminacje, a następnie gala finałowa,  która jak zawsze będzie dynamiczna i pełna niespodzianek. - Piętnaście konkurencji zapewni pole do popisu dla zawodników, którzy co roku zaskakują nas swoimi pomysłami, przez co każda kolejna edycja przebija poziomem swoją poprzedniczkę. Wśród robotów zobaczymy te przemierzające labirynty, ratujące misie, prędkie niczym bolidy Formuły 1, zbudowane z klocków lego i wiele innych, a każdy z nich wyjątkowy - informuje dr hab. Grzegorz Granosik, opiekun Studenckiego Koła Naukowego SKANER, współorganizatora imprezy.

Poza samymi zawodami przewidziane są konkursy dla widzów, warsztaty w budowaniu robotów dla dzieci, a także sprawdzenie swoich sił w symulatorach dla operatorów bezzałogowych statków powietrznych.  - Tego nie można przegapić - mówią organizatorzy i zachęcają do odwiedzania Zatoki Sportu PŁ.

Więcej informacji można znaleźć na stronie zawodów.

Data dodania:2017-11-14
Małgorzata Trocha
Roboty podczas zawodów. Fot. Arch. organizatorów.