Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Międzynarodowe Agendy Badawcze – 140 mln zł na przełomowe badaniaJeszcze do 23 października br. można składać wnioski w kolejnym konkursie w programie Międzynarodowe Agendy Badawcze realizowanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Do zdobycia jest łącznie 140 mln zł. W aktualnej edycji konkursu finansowanie mogą zdobyć projekty realizowane w całej Polsce, ale z wyłączeniem województwa mazowieckiego.

 

 

Program Międzynarodowe Agendy Badawcze oferuje środki na utworzenie w Polsce nowych, autonomicznych ośrodków badawczych realizujących przełomowe w skali międzynarodowej badania naukowe. Jest on finansowany z funduszy unijnych pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

 

Na uruchomienie jednego nowego centrum naukowego można otrzymać ok. 35 mln zł. Warunkiem zdobycia takiego finansowania jest pomysł na oryginalny, innowacyjny program badawczy, a także zaangażowanie silnego partnera lokalnego (np. uczelni wyższej), zagranicznego i partnerów gospodarczych. Otrzymane finansowanie można przeznaczyć na badania prowadzone przez kilka grup badawczych. Termin składania wniosków w bieżącym konkursie upływa 23 października br. Finansowanie mogą zdobyć projekty realizowane w całej Polsce, ale z wyłączeniem województwa mazowieckiego.

 

Do konkursu w programie MAB mogą się zgłosić wybitni naukowcy, niezależnie od narodowości. Muszą oni zaproponować zarówno temat badań, jak i przedstawić pomysł na organizację całej jednostki i wizję jej przyszłości. W konkursie zagraniczni recenzenci i eksperci oceniają oryginalność i innowacyjność przedstawionego programu badawczego.

 

Program MAB jest realizowany przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej od końca 2015 r. ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. 

 

Kolejne konkursy zostaną uruchomione w drugiej połowie 2017 r. i w 2018 r.

 

Dodatkowych informacji udziela: Dominika Wojtysiak, wojtysiak@fnp.org.pl; tel. 22 845 95 41; 698 931 944

 

Źródło - materiały prasowe FNP.


Data dodania:2017-09-28
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Agnieszka Garcarek-Sikorska,
Zdjęcia

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE