75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Międzynarodowa Agenda Badawcza rozpoczyna działalność na PŁNa Politechnice Łódzkiej powołano Międzynarodowe Centrum Badań Innowacyjnych Biomaterałów (ICRI-BioM) - Międzynarodowa Agenda Badawcza (MAB). Jednostka powstała przy współpracy z niemieckim Instytutem Maxa Plancka Badań Polimerów w Moguncji. Jest to jedyny MAB w Łodzi i jeden z 14 w Polsce.

 

Wizualizacja układu molekularnego, Krzysztof Hałagan

Na początku września br. została podpisana umowa z Fundacją na rzecz Nauki Polskiej. Na pierwszy okres działań ICRI-BioM przewidziano finansowanie w wysokości 1,5 mln zł, zaś na cały projekt wstępnie przeznaczono 31 mln zł.

 

- W najbliższym czasie działalność naukowa Centrum będzie koncentrować się na badaniach materiałów do enkapsulacji leków. W tym zakresie planujemy współpracę z polską firmą farmaceutyczną ADAMED Pharma S.A., której prezes, dr Maciej Adamkiewicz, jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Naukowego ICRI-BioM. Okres ten jest również poświęcony na wyłonienie, w drodze międzynarodowego konkursu, pierwszego dyrektora jednostki – mówi prof. Piotr Paneth, dyrektor ds. organizacji działalności naukowej, dodając, że głównym polem zainteresowań naukowców skupionych w ICRI-BioM będą badania polimerów i biocząsteczek metodami doświadczalnymi i teoretycznymi w kierunku pozyskiwania nowych materiałów.


Instytucje o statusie Międzynarodowej Agendy Badawczej (MAB) mają stać się wiodącymi w kraju jednostkami naukowymi z międzynarodową kadrą realizującą badania w najnowocześniejszych kierunkach.

 

Więcej o ICRI-BioM w Biuletynie Informacyjnym PŁ Życie Uczelni.


Data dodania:2019-09-13
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Wizualizacja układu molekularnego, Krzysztof Hałagan

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE