Medal w uznaniu zasług profesora Kruszyńskiego z PŁ

Rada Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej nadała pośmiertnie Profesorowi Bogdanowi Kruszyńskiemu Medal Zasłużony dla Wydziału Mechanicznego PL, sygnowany numerem pierwszym.

Odznaczenie odebrała Ewa Kruszyńska, małżonka Profesora, podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej. Przyznany medal jest wyrazem uznania dla zmarłego przed rokiem byłego dziekana Wydziału Mechanicznego PŁ.

Podczas uroczystości, w laudacji, dziekan Wydziału prof. Zbigniew Pater wspomniał o wybitnym dorobku i autorytecie Profesora Kruszyńskiego. Mówił o Jego licznych zasługach dla ustanowienia szerokiej współpracy naukowej między obydwoma wydziałami, PŁ i PL, która przyczyniła się do uzyskania przez Wydział Mechaniczny lubelskiej uczelni kategorii naukowej A+. Nadmienił również, że niespodziewana śmierć Profesora Bogdana Kruszyńskiego przerwała toczące się postępowanie o nadanie godności Doktora Honoris Causa Politechniki Lubelskiej.

W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele władz PŁ oraz Wydziału Mechanicznego, a także najbliżsi współpracownicy prof. Kruszyńskiego.

Data dodania:2018-10-12
Małgorzata Trocha
Medal Zasłużony Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej dla prof. Bogdana Kruszyńskiego, w środku z kwiatami żona profesora