Mecz na szczycie grupy B Salming Ekstraligi Unihokeja

Nadszedł czas na kolejne mecze AZS Politechnika Łódzka w Salming Ekstralidze Unihokeja Mężczyzn. W najbliższy weekend zawodnicy zmierzą się z obecnym wicemistrzem Polski MUKS Zielonka, który w swoich szeregach ma aż 5 reprezentantów Polski.

Mecze odbędą się 27-28 października 2018 r. w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej (al. Politechniki 10). W sobotę mecz rozpocznie się o godzinie 19:00, w niedzielę o godzinie 10:00. Dla kibiców przygotowane są konkursy z nagrodami ufundowanymi przez rektora uczelni prof. Sławomira Wiaka.

Unihokeiści AZS Politechnika Łódzka rozpoczęli rozgrywki bardzo udanie i mają w tej chwili na koncie 5 zwycięstw oraz jedną porażkę po dogrywce. Z takim wynikiem zajmują 1. miejsce w grupie. Zawodnicy z Łodzi liczą na obecność kibiców na trybunach i silny doping w meczu z wymagającym przeciwnikiem.

Sekcja unihokeja AZS Politechnika Łódzka powstała w lipcu tego roku. Wywodzi się z klubu UKS Nowa Łódź, w którym zawodnicy uczestniczyli w ogólnopolskich rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja. Jak opowiada kierownik drużyny AZS PŁ Robert Benkes, pomysł włączenia unihokeju w szeregi Łódzkiego AZS powstał podczas współpracy przy czerwcowych Akademickich Mistrzostwach Świata w unihokeju. - Zespół występujący do tej pory pod szyldem UKS Nowa Łódź został zgłoszony do ogólnopolskich rozgrywek seniorów Polskiego Związku Unihokeja pod nową nazwą AZS Politechnika Łódzka. W drużynie występuje 7 studentów Politechniki Łódzkiej – mówi Benkes.

Unihokej to stosunkowo młoda dyscyplina sportu, w Polsce znany mniej więcej od połowy lat 90. Męska reprezentacja swój pierwszy międzynarodowy mecz rozegrała w 1998 z Łotwą. Na boisku (40 metrów długości i 20 metrów szerokości) jedną drużynę reprezentuje 5 zawodników i bramkarz. Mecze rozgrywane są plastikową piłeczką o średnicy 72 mm ważącą 23 gramy. Piłeczka ma 26 otworów.

Robert Benkes zachęca do uprawiania tego sportu - W klubie UKS Nowa Łódź pozostały sekcje juniorskie, do których serdecznie zapraszamy. Najzdolniejsi juniorzy będą mieli okazję dołączyć do seniorskiego zespołu AZS.

W załączeniu plakat dwumeczu oraz kilka zdjęć naszych zawodników.

Data dodania:2018-10-24
Ewa Chojnacka