Mecz ekstraligi unihokeja w Zatoce Sportu PŁ

W najbliższy weekend (12-13 stycznia 2019 r.) odbędzie się dwumecz Salming Ekstraligi Unihokeja pomiędzy AZS Politechnika Łódzka a TLU Kala Izolacje Toruń. Spotkania odbędą się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej (al. Politechniki 10). Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 18:00, zaś niedzielny o 12:00.

- To już ostatni mecz fazy grupowej, który rozgrywamy na naszym terenie i bardzo potrzebny jest nam doping kibiców – zachęca Robert Benkes, menedżer zespołu z PŁ. - Drużyna z Torunia, jak dotąd nie zdobyła żadnego punktu. To oznacza, że zawodnicy TLU przyjdą do Łodzi niezwykle zmotywowani, by pokazać kibicom unihokeja w Polsce, że stać ich na wygrywanie meczów.

Podczas dwumeczu przeprowadzone zostaną dla kibiców konkursy z nagrodami przygotowanymi przez Politechnikę Łódzką.

W sezonie 2018/2019 w ekstralidze gra 14 zespołów, które podzielono na 3 grupy. Drużyna z PŁ gra w grupie B złożonej z pięciu zespołów. Po rozegranych 12 meczach łódzki zespół znajduje się na 3. miejscu w grupie, ustępując tylko o jeden punkt drużynie SKS Olimpia Łochów. Liderem grupy jest MUKS Zielonka, z którym AZS Politechnika Łódzka rozegra na wyjeździe ostatni mecz fazy zasadniczej. Na końcu tabeli znajdują się ULKS Józefina oraz rywal weekendowego dwumeczu TLU Toruń. Drużyna AZS mierzyła się już w tym sezonie z zespołem z Torunia, grając na wyjeździe odniosła dwa zwycięstwa 5:8 oraz 6:12.

Data dodania:2019-01-07
Ewa Chojnacka