75lat.p.lodz.pl

Łódzkie Dni Informatyki po raz trzeci na PŁ

Niemal 100 różnego rodzaju wydarzeń: wykładów i warsztatów prowadzonych przez praktyków z branży IT odbyło się w trzeciej edycji Łódzkich Dni Informatyki (ŁDI). Pierwszego dnia w spotkania odbywały się na Politechnice Łódzkiej (fotorelacja).

Łódzkie Dni Informatyki są skierowane do studentów, uczniów szkół średnich oraz specjalistów z branży ICT. Tematem przewodnim tegorocznej edycji  były „Technologie przyszłości”, w ramach których zostały poruszone takie tematy jak: rzeczywistość wirtualna, Internet rzeczy, aplikacje mobilne, gry komputerowe czy praca w chmurze.

ŁDI to inicjatywa prof. Sławomira Wiaka – rektora Politechniki Łódzkiej i zarazem przewodniczącego Rady ICT Polska Centralna Klaster. To właśnie PŁ – największa uczelnia techniczna w regionie – jest założycielem i koordynatorem klastra ICT, który skupia przedsiębiorstwa branży IT, szkoły wyższe i instytucje otoczenia biznesu.

prof. Sławomir Wiak, rektor PŁ, podczas otwarcia ŁDI, fot. Jacek Szabela

Dwudniowe wydarzenie (20-21.11) organizowane było przez Politechnikę Łódzką, ICT Polska Centralna Klaster oraz Uniwersytet Łódzki.

20 listopada (środa) był dniem Politechniki Łódzkiej. Zajęcia odbywały się w dwóch lokalizacjach: na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (EEIA) oraz w Centrum Technologii Informatycznych (CTI), przy dużym zaangażowaniu pracowników i studentów Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej (FTIMS).

Oficjalne rozpoczęcie ŁDI oraz wykład inaugurujący wydarzenie odbyły się na Wydziale EEIA. 21 listopada (czwartek) Łódzkie Dni Informatki przeniosą się na Uniwersytet Łódzki – na dwa wydziały: Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Matematyki i Informatyki.

ŁDI to nie tylko inspirujące wykłady i ciekawe warsztaty prowadzone przez specjalistów w swoich dziedzinach – to także możliwość spotkania z przedstawicielami największych pracodawców branży IT z Klastra i poznania ich oferty staży i pracy.

Łódzkie Dni Informatyki 2019 w PŁ, fot. Jacek Szabela

Integralną częścią ŁDI jest ścieżka junior, w ramach której młodzi adepci informatyki ze szkół średnich z Łodzi i regionu wezmą udział w warsztatach ucząc się m.in. programowania, animacji i tworzenia gier komputerowych. Będą mogli również odwiedzić nowoczesne laboratoria w Centrum Technologii Informatycznych PŁ.

Partnerami wydarzenia są: Urząd Miasta Łodzi, Młodzi w Łodzi oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

logo m. ŁodziLogo Młodzi w Łodzilogo Łódzkie promuje

Data dodania:2019-11-14