Łódzkie Dni Informatyki już po raz 4.

Tegoroczne Łódzkie Dni Informatyki odbędą się w dniach 24 – 27 listopada br. Zapraszamy wszystkich do udziału – za aktywny udział w wykładach i warsztatach czekają cenne nagrody.

Otwarta formuła i szeroka dostępność Łódzkich Dni Informatyki, z serią wykładów, warsztatów i prezentacji, jest skierowana zarówno do uczniów szkół średnich, jak i studentów, a także profesjonalistów z branży. Studenci, profesjonaliści i pasjonaci mogą wziąć udział w wykładach i warsztatach zarówno dotyczących zarządzania w IT, jak i dotyczących tematów „twardych”. W agendzie znalazły się warsztaty i wykłady takie jak „Jak zarządza się projektem informatycznym w korporacji?”, „Zagrożenia w sieci - jak nie paść ofiarą ataku” czy „Bieganie bez kontuzji z użyciem sztucznej inteligencji - praktyczne zastosowanie Machine Learning”.

Dodatkową atrakcją jest zawsze wykład otwierający ŁDI. Podczas poprzednich edycji gościliśmy m.in. minister cyfryzacji, czy prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W tym roku wykład otwierający „Własny biznes, wzloty i fackupy - czyli 8 rzeczy, które chciałbym wiedzieć, zanim zostałem przedsiębiorcą” wygłosi Michał Sadowski - założyciel Brand24, jednej z najbardziej obiecujących polskich firm technologicznych, autor bestsellerowej książki “Rewolucja Social Media”, programista, grafik i fotograf. Szczegóły znajdują się na stronie www.lodzkiedniinformatyki.pl – jest tam też zakładka „rejestracja”.

W ramach Łódzkich Dni Informatyki zorganizowany jest również moduł Junior. Tym razem uczniowie szkół średnich mieli okazję wykazać się wiedzą, umiejętnościami i kreatywnością. W dniach 24-27 listopada spotykamy się na finałach konkursu ŁDI – gdzie zaprezentujemy zwycięskie prace w czterech tematach. Konkurencja jest duża i wyniki zapowiadają się ciekawie.

ICT Polska Centralna Klaster to porozumienie ponad 30 organizacji – największych pracodawców branży IT w regionie, instytucji otoczenia biznesu oraz największych łódzkich uczelni – Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego. To właśnie Politechnika Łódzka – największa uczelnia techniczna w regionie – jest inicjatorem i koordynatorem klastra ICT oraz organizatorem Łódzkich Dni Informatyki.

Historia Łódzkich Dni Informatyki rozpoczęła się w 2017 roku – kiedy powstała idea zorganizowania wydarzenia wspólnie przez Politechnikę Łódzką wspólnie z firmami z ICT Polska Centralna Klaster i Uniwersytetem Łódzkim.

Łódzkie Dni Informatyki (ŁDI) to największe w regionie wydarzenie poświęcone szeroko pojętej informatyce i telekomunikacji. Podczas ŁDI studenci co roku mają okazję wziąć udział w kilkudziesięciu wykładach i warsztatach, a uczniowie szkół średnich – w dedykowanych warsztatach. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, formuła Łódzkich Dni Informatyki jest zmieniona – zamiast warsztatów i wykładów organizowanych na kampusach Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego, spotykamy się zdalnie. Przejście do Internetu nie zmieniło tego, co najważniejsze – zadbaliśmy o wysoki poziom merytoryczny wydarzenia i bogaty program. Merytoryczny program bazuje na tematach zgłoszonych przez przedsiębiorstwa z Klastra ICT Polska Centralna.

Łódzkie Dni Informatyki są współfinansowane z budżetu Miasta Łodzi, w ramach zadania publicznego "Łódź naukowa, Łódź akademicka 2020/2021" oraz z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Data dodania:2020-11-20
Agnieszka Garcarek-Sikorska