Lodz Solar Team z PŁ zwycięzcą 24-godzinnego wyścigu w Belgii

Studenci Politechniki Łódzkiej wygrali międzynarodowy wyścig pojazdów elektrycznych napędzanych energią słoneczną iLumen European Solar Challenge. Rywalizowali z ponad 20 zespołami z całego świata.

Zawody odbyły się na torze Circuit Zolder w dniach 21-23 września, w Belgii. Drużyna Lodz Solar Team w swoim pojeździe Eagle Two startowała w klasie Cruiser. Był to ich debiutancki występ w tego typu zawodach. Mimo ciągłych opadów deszczu i śliskiej nawierzchni, samochód okazał się niezawodny i zdecydowanie wyprzedził konkurencję w klasyfikacji ogólnej.

iLumen European Solar Challenge to największy międzynarodowy wyścig pojazdów elektrycznych napędzanych energią słoneczną. Jest organizowany na torze Formuły 1 – Circuit Zolder w Belgii. W tym roku odbyła się jego 5. edycja. Uczestnikami konkursu są drużyny z całego świata. W tegorocznej edycji udział wzięły 22 zespoły  m.in.: z Australii, Indii i Kolumbii. Zawody są rozgrywane w dwóch kategoriach – Challenger i Cruiser. Challenger to jednoosobowe samochody wyścigowe, zaś Cruiser to pojazdy miejskie, które muszą posiadać miejsca dla minimum dwóch osób.

Data dodania:2018-09-25
Małgorzata Trocha
Pojazd Eagle Two z PŁ na mecie wyścigu pojazdów elektrycznych napędzanych energią słoneczną iLumen European Solar Challenge.