Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Wiedzą, co mówią - archiwum

2019-04-01

Bawełna jest bohaterką kolejnego odcinka w cyklu "Wiedzą, co mówią" PŁ

O różnych właściwościach i zastosowaniach bawełny mówi dr Michał Puchalski z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ. Naukowiec radzi też, na co zwracać uwagę, wybierając bawełniane produkty.  
więcej
2019-03-31

Czy na pewno umiesz liczyć? Nowy odcinek "Wiedzą, co mówią" poświęcony jest różnym skalom liczb

W kolejnym odcinku cyklu "Wiedzą, co mówią" dr Marek Małolepszy z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ przyjrzał się dwóm skalom liczb. Okazuje się, że ich nazwy nie wszędzie oznaczają to samo.  
więcej
2019-02-28

Czy miłość i nauka idą w parze? Ostatni odcinek cyklu "Wiedzą, co mówią 2"

W ostatnim odcinku 2. serii popularnonaukowego cyklu "Wiedzą, co mówią" bohaterowie pokazują związki miłości i nauki. To specjalny film, w którym występuje troje ekspertów znanych z wcześniejszych odcinków: dr inż. Ilona Gałązka Czarnecka, dr Marek Małolepszy oraz dr Michał Puchalski.   
więcej
2018-12-31

Nowy odcinek cyklu "Wiedzą, co mówią" o nietypowym zastosowaniu matematyki

Królowa nauk ma szerokie zastosowanie - okazuje się, że także w modzie męskiej. Dr Marek Małolepszy z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ wyjaśnia związki między matematyką a wiązaniem krawata.  
więcej
2018-12-28

"Wiedzą, co mówią" na temat rodzajów pościeli

W kolejnym odcinku popularnonaukowego cyklu "Wiedzą, co mówią" PŁ pod lupę wzięto rodzaje pościeli. Dr Michał Puchalski z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów przedstawia właściwości różnych tkanin, z których szyte są pościele.  
więcej
2018-11-29

Jak smakują kolory? Wyjaśnia ekspert od żywienia w cyklu "Wiedzą, co mówią" PŁ

Dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności wyjaśnia, jak kolor produktów spożywczych wpływa na ich wartości odżywcze. Zapraszamy na pierwszy odcinek drugiego sezonu popularnonaukowego cyklu "Wiedzą, co mówią".
więcej

Strony

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE