Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Wiedzą, co mówią - archiwum

2018-12-31

Nowy odcinek cyklu "Wiedzą, co mówią" o nietypowym zastosowaniu matematyki

Królowa nauk ma szerokie zastosowanie - okazuje się, że także w modzie męskiej. Dr Marek Małolepszy z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ wyjaśnia związki między matematyką a wiązaniem krawata.  
więcej
2018-12-28

"Wiedzą, co mówią" na temat rodzajów pościeli

W kolejnym odcinku popularnonaukowego cyklu "Wiedzą, co mówią" PŁ pod lupę wzięto rodzaje pościeli. Dr Michał Puchalski z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów przedstawia właściwości różnych tkanin, z których szyte są pościele.  
więcej
2018-11-29

Jak smakują kolory? Wyjaśnia ekspert od żywienia w cyklu "Wiedzą, co mówią" PŁ

Dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności wyjaśnia, jak kolor produktów spożywczych wpływa na ich wartości odżywcze. Zapraszamy na pierwszy odcinek drugiego sezonu popularnonaukowego cyklu "Wiedzą, co mówią".
więcej
2018-11-29

Jedną z ekspertek w cyklu „Wiedzą, co mówią” PŁ jest fizyczka

Dr inż. Paulina Komar jest adiunktem w Zespole Fotoniki Instytutu Fizyki na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ. Wystąpi jako jedna z czworga ekspertów popularyzujących nauki ścisłe w cyklu „Widzą, co mówią”.  
więcej
2018-11-15

Dr Michał Puchalski ekspertem cyklu "Wiedzą, co mówią" PŁ

Dr Michał Puchalski jest adiunktem na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Zajmuje się pracą naukową, ale nazywa się analitykiem, bo jego pasją są pomiary - zwłaszcza te prowadzone w nanoskali. Jego pracę dydaktyczną wielokrotnie doceniali studenci, wyróżniając go trzykrotnie z rzędu w konkursie na Najlepszego Nauczyciela Roku.  
więcej
2018-10-25

Matematyczny wzór na szczęście

Każdy z nas pragnie szczęścia. Wielu naukowców, ale także amatorów próbowało znaleźć na nie wzór, niektórzy twierdzą nawet, że im się to udało. W konsekwencji powstało bardzo dużo różnych wzorów opisujących szczęście. Kilka z nich znajduje się poniżej.  
więcej

Strony

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE