Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Wiedzą, co mówią

2018-04-19

Jak szybko rośnie i siwieje włos? - "Wiedzą, co mówią", odc. 21.

W ostatnim odcinku 1. sezonu "Wiedzą, co mówią" dr hab. inż. Grzegorz Szymański i dr inż. Jakub Szczepaniak z naukowej perspektywy przyglądają się włosom.  
więcej
2018-04-05

3D druk - przyjaciel czy wróg? "Wiedzą, co mówią", odc. 19.

W kolejnym odcinku cyklu "Wiedzą, co mówią" pod naukową lupą znalazł się druk 3D. Dr inż. Dorota Bociąga z Wydziału Mechanicznego oraz dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska wskazują jego zalety i wady.   
więcej
2018-03-29

Naukowcy PŁ „Wiedzą, co mówią”

Dlaczego nie można dodrukować pieniędzy? Skąd się bierze woda w kranie? Dlaczego piłka tenisowa jest pokryta meszkiem? To tylko przykładowe pytania, na które odpowiedzą naukowcy z PŁ w nowym projekcie promującym naukę. Premiera 12 października.  
więcej
2018-03-28

Czy aplikacje wiedzą, co mówią? odc.20.

Media społecznościowe są obecnie najszybciej rozwijającymi się platformami internetowymi. Swoboda wypowiedzi oraz prostota dystrybucji treści, wspomagana internetowymi narzędziami komunikacji, są kluczowymi czynnikami dużej popularności social media - pisze dr hab. inż. Grzegorz Szymański.  
więcej
2018-03-15

Czym nam grożą sinice? "Wiedzą, co mówią", odc. 18.

Najnowszy artykuł w cyklu popularnonaukowym PŁ poświęcony jest sinicom. Dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska wyjaśnia, jak powstają i jakie stanowią zagrożenie dla człowieka.  
więcej
2018-03-15

Co wisi w powietrzu? - "Wiedzą, co mówią", odc. 17.

Choć niewidoczne, jest niezbędne do życia. O składzie powietrza mówi dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ.  
więcej

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE