Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Aktualności

Studentki PŁ - laureatki konkursu na Dom Jutra podczas wręczenia nagrody przez organizatorów. Od lewej: Alicja Wieczorkiewicz i Aleksandra Kozłowska. fot. Maciej Kasprzak
2018-01-23

Studentki architektury PŁ laureatkami konkursu "Dom Jutra"

Alicja Wieczorkiewicz i Aleksandra Kozłowska studentki architektury na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ zostały laureatkami konkursu Dom Jutra Model Budownictwa Dostępnego. We wtorek, 16 stycznia, na Politechnice Warszawskiej odebrały pierwszą nagrodę w kategorii Osiedle społeczności jutra.    
więcej
2018-02-28

Nauka movi(e) o falach radiowych głosem dr. hab. inż. Sławomira Hausmana

Łódź będzie pierwszym w Polsce miastem, w którym zostanie wdrożona i uruchomiona sieć 5G. Sukces ten nie byłby możliwy bez zaangażowania naukowców z Politechniki Łódzkiej. Między innymi temu tematowi poświęcony jest odcinek cyklu "Nauka movi(e)", którego bohaterem jest dr hab. inż. Sławomir Hausman, dziekan Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ.  
więcej
2018-02-28

Nie taki orzech trudny do zgryzienia, czyli jak jest zrobiony implant zębowy? - "Wiedzą, co mówią", odc. 14

Dr inż. Dorota Bociąga z Wydziału Mechanicznego przyjrzała się problemowi ubytków w uzębieniu.  
więcej
Rektorzy łódzkich uczelni po podpisaniu umowy dot. konsorcjum InterChemMed. fot. Jacek Szabela
2018-01-23

Nowatorskie metody kształcenia doktorantów na łódzkich uczelniach

„InterChemMed - Interdyscyplinarne studia doktoranckie” - to wspólny projekt trzech największych łódzkich uczelni: Politechniki, Uniwersytetu i Uniwersytetu Medycznego (fotorelacja).  
więcej
Rektor PŁ, prof. Sławomir Wiak z minister cyfryzacji  Anną Streżyńską oraz Witold Fisiak z PŁ. fot. Jacek Szabela.
2018-01-23

Politechnika Łódzka gotowa do testów nad siecią 5G

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało na początku stycznia dokument Strategia 5G dla Polski. Łódź ma być pierwszym miastem, w którym pilotażowo zostanie wdrożona i uruchomiona sieć 5G. Ten sukces to m.in. efekt konsekwentnych starań Politechniki Łódzkiej i ICT Polska Centralna Klaster Łódź.  
więcej
Jubileuszowa wystawa w Galerii Biblio-Art w PŁ. Fot. Jacek Szabela
2018-01-23

Jubileuszowa wystawa w Galerii Biblio-Art PŁ

Ponad 70 wystaw odbyło się w Galerii Biblio-Art w Bibliotece PŁ w ciągu dziesięciu lat jej działalności. Jedna z największych politechnicznych galerii (16.01.) obchodziła jubileusz. Z tej okazji przygotowała wyjątkową wystawę wybranych blisko 30 wystawców, którzy w minionej dekadzie prezentowali się w Galerii Biblio-Art (fotorelacja) .  
więcej

Uczelnia

Nasze Media

/galeria

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE