75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

List JM rektora PŁ, prof. Sławomira Wiaka z okazji 75. rocznicy powstania uczelni



Z okazji przypadającej na 24 maja 75. rocznicy powstania Politechniki Łódzkiej, rektor prof. Sławomir Wiak skierował słowa do społeczności akademickiej PŁ.

 

Szanowni Państwo,

 

24 maja jest wyjątkową datą w historii naszej uczelni. Każdego roku obchodzimy tego dnia rocznicę powstania Politechniki Łódzkiej. W tym roku święto naszej Alma Mater miało mieć szczególny charakter, gdyż planowaliśmy obchody 75-lecia PŁ.

 

Kiedy rozpoczynaliśmy przygotowania jubileuszu, nie mogliśmy nawet przypuszczać, że przyjdzie nam się zmierzyć ze stanem epidemii wirusa SARS-CoV-2, który tak istotnie zmieni nasze życie i ogranicza funkcjonowanie. W tym miejscu po raz kolejny składam wszystkim Państwu podziękowania za tak sprawne działanie w tym trudnym czasie. Chociaż nie będziemy mieli teraz możliwości do osobistego spotkania, to jestem pewien, że wszyscy członkowie społeczności akademickiej Politechniki Łódzkiej mają w pamięci tak ważną rocznicę.

 

Z tej okazji pragnę Państwu złożyć serdeczne podziękowania za zaangażowanie w rozwój naszej uczelni. Dziękuję nauczycielom akademickim, studentom, pracownikom administracyjnym i technicznym oraz absolwentom. Słowa wdzięczności za ogromny wkład na rzecz uczelni kieruję również w stronę emerytowanych pracowników. Swoją świetność Politechnika Łódzka zawdzięcza każdemu z Państwa. Historia naszej uczelni wpisuje się w rozwój miasta Łodzi. Pamięć o tradycji i pielęgnowanie wartości określonych w dokumentach założycielskich są dla nas dumą oraz stanowią fundament rozwoju nowoczesnej uczelni badawczej, liczącej się na arenie międzynarodowej.

 

Choć zmiany infrastrukturalne i organizacyjne są zauważalne na kampusie, to nie zmieniają się nasze wartości i priorytety – szacunek dla człowieka, etos pracy naukowej, służenie społeczeństwu, wychowywanie kolejnych pokoleń otwartych na świat i potrzeby innych, nieustanny rozwój. 

 

Jubileusz to też doskonała okazja do złożenia naszej społeczności życzeń na kolejne lata. Pracownikom życzę niesłabnącej satysfakcji z pracy w Politechnice Łódzkiej oraz sukcesów w życiu zawodowym. Studentom życzę, by Wasze studia były czasem owocnego rozwoju osobistego i realizacji pasji. Naszej kochanej Alma Mater składam życzenia kolejnych sukcesów w kraju i na świecie. Jednak najbardziej życzę Jubilatce kolejnych pokoleń wspaniałych ludzi, którzy tworzą naszą Politechniczną Wspólnotę. Vivat Academia!

 

Z okazji 75. rocznicy powstania Politechniki Łódzkiej życzenia uczelni złożyli też wyjątkowi Absolwenci:

 

 


Data dodania:2020-05-23
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Agnieszka Garcarek-Sikorska
Zdjęcia
prof. Sławomir Wiak, rektor PŁ
Pliki do pobrania
ZałącznikWielkość
List prof. Sławomira Wiaka, JM rektora PŁ.pdf232.43 KB

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE