75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

List JM rektora PŁ, prof. Sławomira Wiaka z okazji 75. rocznicy powstania uczelniZ okazji przypadającej na 24 maja 75. rocznicy powstania Politechniki Łódzkiej, rektor prof. Sławomir Wiak skierował słowa do społeczności akademickiej PŁ.

 

Szanowni Państwo,

 

24 maja jest wyjątkową datą w historii naszej uczelni. Każdego roku obchodzimy tego dnia rocznicę powstania Politechniki Łódzkiej. W tym roku święto naszej Alma Mater miało mieć szczególny charakter, gdyż planowaliśmy obchody 75-lecia PŁ.

 

Kiedy rozpoczynaliśmy przygotowania jubileuszu, nie mogliśmy nawet przypuszczać, że przyjdzie nam się zmierzyć ze stanem epidemii wirusa SARS-CoV-2, który tak istotnie zmieni nasze życie i ogranicza funkcjonowanie. W tym miejscu po raz kolejny składam wszystkim Państwu podziękowania za tak sprawne działanie w tym trudnym czasie. Chociaż nie będziemy mieli teraz możliwości do osobistego spotkania, to jestem pewien, że wszyscy członkowie społeczności akademickiej Politechniki Łódzkiej mają w pamięci tak ważną rocznicę.

 

Z tej okazji pragnę Państwu złożyć serdeczne podziękowania za zaangażowanie w rozwój naszej uczelni. Dziękuję nauczycielom akademickim, studentom, pracownikom administracyjnym i technicznym oraz absolwentom. Słowa wdzięczności za ogromny wkład na rzecz uczelni kieruję również w stronę emerytowanych pracowników. Swoją świetność Politechnika Łódzka zawdzięcza każdemu z Państwa. Historia naszej uczelni wpisuje się w rozwój miasta Łodzi. Pamięć o tradycji i pielęgnowanie wartości określonych w dokumentach założycielskich są dla nas dumą oraz stanowią fundament rozwoju nowoczesnej uczelni badawczej, liczącej się na arenie międzynarodowej.

 

Choć zmiany infrastrukturalne i organizacyjne są zauważalne na kampusie, to nie zmieniają się nasze wartości i priorytety – szacunek dla człowieka, etos pracy naukowej, służenie społeczeństwu, wychowywanie kolejnych pokoleń otwartych na świat i potrzeby innych, nieustanny rozwój. 

 

Jubileusz to też doskonała okazja do złożenia naszej społeczności życzeń na kolejne lata. Pracownikom życzę niesłabnącej satysfakcji z pracy w Politechnice Łódzkiej oraz sukcesów w życiu zawodowym. Studentom życzę, by Wasze studia były czasem owocnego rozwoju osobistego i realizacji pasji. Naszej kochanej Alma Mater składam życzenia kolejnych sukcesów w kraju i na świecie. Jednak najbardziej życzę Jubilatce kolejnych pokoleń wspaniałych ludzi, którzy tworzą naszą Politechniczną Wspólnotę. Vivat Academia!

 

Z okazji 75. rocznicy powstania Politechniki Łódzkiej życzenia uczelni złożyli też wyjątkowi Absolwenci:

 

 


Data dodania:2020-05-23
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Agnieszka Garcarek-Sikorska
Zdjęcia
prof. Sławomir Wiak, rektor PŁ
Pliki do pobrania
ZałącznikWielkość
List prof. Sławomira Wiaka, JM rektora PŁ.pdf232.43 KB

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE