Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Liceum Politechniki Łódzkiej najlepsze w regionieW ogłoszonym, najnowszym Rankingu Liceów 2018 organizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej znalazło się na pierwszym miejscu w województwie łódzkim.

 

Dyrektor Liceum PŁ - Tomasz Kozera z uczniami. Foto: Jacek Szebela

 

- Jestem bardzo dumny z uczniów i nauczycieli naszego Liceum. Pierwsze miejsce w Rankingu Perspektyw, to wynik olbrzymiego nakładu pracy całej naszej społeczności - powiedział dyrektor Zespołu Szkół Politechniki Łódzkiej, Tomasz Kozera.

 

Liceum PŁ istnieje dopiero od 10 lat i od kilku lat pnie się po szczeblach wszystkich rankingów. Uczniowie w politechnicznej szkole mają bardzo dobre zaplecze naukowe. - My jako Politechnika Łódzka organizujemy i usprawniamy pracę młodzieży poprzez stworzenie odpowiedniej bazy dydaktycznej -  wyjaśnia dyrektor T. Kozera, który zarządza szkołą od początku jej utworzenia.

 

Młodzież w liceum ma świetnych nauczycieli, część z nich to wykładowcy PŁ. Uczniowie PLO PŁ są laureatami licznych konkursów m.in.: Piramidy Matematycznej, First Step to Success, Edu Arctic, olimpiad przedmiotowych: fizycznej, matematycznej, chemicznej, biologicznej, wiedzy technicznej oraz olimpiad językowych.  

 

Maturzyści z Liceum PŁ osiągnęli w 2017 roku, po raz kolejny, najwyższe wyniki spośród 335 szkół województwa łódzkiego z dwóch przedmiotów: matematyki i fizyki, na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Zdawalność tegorocznej matury wyniosła 100 proc.


Licea w Rankingu Perspektyw były oceniane za: sukcesy w olimpiadach (30%), wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz przedmiotów dodatkowych na maturze (45%). Na tegoroczny sukces PLO PŁ w Rankingu złożyły się:  lepszy wynik na egzaminie maturalnym z matematyki i wyższe miejsce w ogólnej klasyfikacji (link do rankingu).

 

W Rankingu 2018 w ogólnej klasyfikacji Liceum Politechniki Łódzkiej zajęło 21. miejsce w Polsce. O dwa miejsca niżej niż w ubiegłym roku.


Data dodania:2018-01-10
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół Politechniki Łódzkiej. foto: Jacek Szabela

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE