75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Liceum PŁ na 1. miejscu w województwie w Rankingu PerspektywUczniowie PLO PŁ na inaugracji w 2017 r. Foto. Jacek Szabela

Po raz kolejny, Publiczne Liceum PŁ (PLO PŁ) zajęło pierwsze miejsce w województwie łódzkim, w Rankingu Liceów 2019 organizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

 

Nowy budynek Zespołu Szkół PŁ. foto. Jacek Szabela

 

Wśród najlepszych liceów w Polsce, PLO PŁ zajmuje w tegorocznym rankingu 18. miejsce. To awans w stosunku do ubiegłego roku, aż o trzy miejsca.

 

Kryteria Rankingu Liceów to: sukcesy w olimpiadach (30 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.). Jak widać największy procent w ocenie szkół stanowią wyniki z egzaminu dojrzałości.

 

Maturzyści z Liceum  PŁ mają w regionie łódzkim najlepsze wyniki z matury z matematyki i fizyki, na dwóch poziomach: podstwowym i rozszerzonym. W Rankingu Maturalnym Szkół Ogólnokształcących 2019 również zajmują 18. lokatę. To o jedno miejsce wyżej niż w ubiegłym roku.

 

Duży awans odniosła szkoła politechniczna w Rankingu Szkół Olimpijskich 2019 zajmując 20. miejsce. W poprzednim rankingu PLO PŁ była na 41 pozycji.

 

Na sukcesy Publicznego Liceum PŁ składa się wiele czynników. Przede wszystkim bardzo dobre, nowoczesne zaplecze naukowe i grono świetnych nauczycieli. Szkołą od początku istnienia, czyli od 2007 roku, zarządza dyrektor Tomasz Kozyra.


Data dodania:2019-01-10
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Uczniowie PLO PŁ na inaugracji w 2017 r. Foto. Jacek Szabela

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE