Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Licealiści z PŁ najlepiej zdali maturę z matematyki i angielskiegoMaturzyści z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej osiągnęli najwyższe wyniki spośród 335 szkół województwa łódzkiego z dwóch przedmiotów, na dwóch poziomach. Zdawalność tegorocznej matury w PLO PŁ wyniosła 100 proc.

 

 

Uczniowie z PŁ najlepiej zdali egzamin z matematyki - średnio na 96,88 proc i z angielskiego na 96,7  proc., na poziomie podstawowym. Z języka polskiego uzyskali 71,28 proc., nieco mniej niż wyniosła najwyższa średnia - 71,5 dla I LO w Piotrkowie. W województwie łódzkim, na tym poziomie egzaminu, średnio maturzyści otrzymali z matematyki 56 proc., z angielskiego 72 proc.

 

Na poziomie rozszerzonym uczniowie z PLO PŁ najlepsi byli z języka angielskiego - średnia to 89,11  proc. oraz z matematyki - 74,03, wyprzedzając I LO w Łodzi (68,21).

 

Wyniki tegorocznej matury potwierdzają bardzo wysoki poziom edukacji w Publicznym Liceum PŁ. W 2016 roku szkoła zajęła najwyższe miejsce spośród łódzkich szkół w Rankingu Liceów STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) organizowanym po raz drugi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Liceum PŁ znalazło się na 5 pozycji w kraju.

 

 


Data dodania:2017-07-11
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Nowy Budynek Zespołu Szkół PŁ. fot. Jacek Szabela

Uczelnia

Nasze Media

/galeria

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE