Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Laureaci plebiscytu Sportowiec Roku 2018 z PŁDorota Banaszczyk studentka PŁ, zajęła drugie miejsce w rozstrzygniętym (4.02) plebiscycie na Sportowca Roku. Konkurs wygrał Adam Kszczot absolwent Politechniki Łódzkiej.

 

Laureaci plebiscytu Sportowiec Roku 2018, w środku Adam Kszczot i Dorota Banaszczyk z PŁ, fot. Grzegorz Gałasiński DŁ

 

Adam Kszczot jest absolwentem studiów inżynierskich na Wydziale Organizacji i Zarządzania PŁ. Jest mistrzem świata z Birmingam i mistrzem Europy z Berlina w biegu na 800 m.

 

Dorota Banaszczyk, studentka PŁ, laureatka 2. miejsca w plebiscycie Sportowaca Roku, foto. Archiwum D.B.

 

Dorota Banaszczyk  jest studentką inżynierii biomedycznej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. W ub. roku zdobyła w Madrycie pierwszy dla Polski medal mistrzostw świata w karate olimpijskim.  Startowała w kumite w kategorii wagowej 55 kg. Za dwa lata ta dyscyplina zadebiutuje na igrzyskach. D. Banaszczyk będzie teraz walczyć o udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

 

Aleksandra Bednarek również studentka inżynierii biomedycznej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ wygrała w kategorii laureaci powiatowi: Sportowiec Roku Kobieta. Jest laureatką plebiscytu World Open Water Association w kategorii Kobieta Roku. Jako pierwsza, przepłynęła w sierpniu 2018 roku Kanał Catalina, pokonując 34 km na Oceanie Spokojnym w 2 godzin, 7 minut  i 32 sekundy.

 

Organizatorem plebiscytu na Sportowca Roku jest Dziennik Łódzki.


Data dodania:2019-02-05
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Dorota Banaszczyk, studentka PŁ, laureatka 2. miejsca w plebiscycie Sportowaca Roku, foto. Archiwum D.B.

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE