Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Laureaci nagród ProJuvenes z PŁW sobotę, 25 listopada, w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród środowiska studenckiego, z udziałem wicepremiera, ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego -  Jarosława Gowina. Przedstawiciele Politechniki Łódzkiej otrzymali nagrody w dwóch kategoriach.

 

W kategorii studenckiej nagrodę za najlepsze koło studenckie otrzymało Koło Naukowe Miłośników Motoryzacji z Politechniki Łódzkiej, działające przy Instytucie Maszyn Przepływowych PŁ na Wydziale Mechanicznym. Druga nagroda przypadła mecenasowi Marcinowi Chałupce w kategorii Przyjaciel Samorządności Studenckiej.

 

W ramach Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji działają dwa zespoły: Lodz Solar Team oraz Iron Warriors.

 

Zespół Lodz Solar Team to pełna pasji grupa młodych studentów, którzy jako pierwsi zarówno w Polsce, jak  i Europie Środkowo-Wschodniej stworzyli pojazdy napędzane energią słoneczną. W 2015 roku zespół zaprezentował pierwszy tego typu polski samochód – Eagle One, który zadebiutował w zawodach Bridgestone World Solar Challenge 2015 w Australii. Już rok później, studenci wyruszyli na wyprawę przez Południową Afrykę, gdzie zapoczątkowali klasę Cruiser (pojazdów miejskich). Po powrocie z Afryki, drużyna od razu zabrała się za konstrukcję kolejnego pojazdu, którego premiera odbyła się w lipcu bieżącego roku. Eagle Two, bo tak się nazywa, wystartował w kolejnej edycji zawodów Bridgestone World Solar Challenge w roku 2017.

 

Iron Warriors to prężnie rozwijający się zespół studentów, którzy zajmują się konstruowaniem super oszczędnego pojazdu. Startują w zawodach polegających na przejechaniu jak najdłuższego dystansu na jednym litrze paliwa. Pojazd studentów PŁ zajmuje czołowe miejsca podczas europejskich zawodów. Największym sukcesem zespołu z PŁ jest rekord Polski w kategorii najniższego spalania, który wynosi aż 837 km na litrze paliwa.  Aktualnie studenci pracują nad nową konstrukcją - pojazdem Eco Arrow 3.0, którym chcą pokonać ponad 1000 km, zużywając tylko litr paliwa.

 

Nagrody ProJuvenes są inicjatywą Parlamentu Studentów RP. Przyznawane są w trzech głównych kategoriach: studenckiej, dla osobowości i dla podmiotu, m.in. za najlepsze inicjatywy. W tym roku zostały przyznane już po raz piąty. Promują aktywnych studentów i ich inicjatywy oraz doceniają zasługi osób i podmiotów wspierających działania młodych ludzi.


Data dodania:2017-11-29
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Grafika promująca PŁ.

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE