Laureaci konkursu o nagrody JM Rektora PŁ

Rozstrzygnięto konkurs o nagrody JM Rektora PŁ.

1. W konkursie o nagrodę dla autora najlepszych publikacji naukowych wydanych w 2017 roku przyznane zostały dwie nagrody równorzędne w wysokości 12 500 PLN każda. Otrzymały je:
  • dr hab. Edyta Gendaszewska-Darmach z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności,
  • dr hab. inż. Joanna Kałużna-Czaplińska, prof. PŁ z Wydziału Chemicznego.

1. Laureatem konkursu o nagrodę dla najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej został mgr inż. Dominik Banat z Wydziału Mechanicznego. Otrzymał on nagrodę w wysokości 10 000 PLN.

1. Nagroda za najbardziej wartościowe wdrożenie w 2017 roku przyznana została prof. dr. hab. inż. Krzysztofowi Jóźwikowi oraz prof. dr. hab. inż. Zbigniewowi Kozaneckiemu z Wydziału Mechanicznego. Wartość nagrody to 40 000PLN.

1. W konkursie o nagrodę za najwyższą liczbę cytowań w 2017 roku laureatem został prof. dr hab. inż. Tomasz Kapitaniak z Wydziału Mechanicznego. Otrzymał on 25 000 PLN.

Nagrody zostały wręczone 24 maja, w dniu Święta Politechniki Łódzkiej, podczas uroczystego posiedzenia Senatu.

W załączeniu znajdują się listy wszystkich uczestników konkursów.

Data dodania:2018-05-07
Agnieszka Garcarek-Sikorska