Laureaci I edycji Politechnika Fashion Show

Podczas pierwszej edycji wydarzenia konkursowego POLITECHNIKA FASHION SHOW, promującego projekty najlepszych absolwentów wzornictwa Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ, zaprezentowanych zostało 16 wyjątkowych kolekcji dyplomowych studentek PŁ (fotorelacja). Zapraszamy do obejrzenia reportażu z pokazu, przygotowanego przez Centrum Mulimedialne PŁ.

Nagrodę główną rektora PŁ, prof. Sławomira Wiaka i czek w wysokości 10 tys. zł otrzymała kolekcja Doroty Podgórskiej. Wyróżnienie i nagrodę w wyskości 5 tys. zł przyznano Monice Wiktorowicz.

- Impreza była doskonałą okazją do spotkania się całego środowiska modowego, networkingu, wymiany poglądów i spostrzeżeń - powiedziała dziekan wydziału dr hab. inż. Katarzyna Grabowska, prof. PŁ, organizatorka wydarzenia.  - Galę uświetnił pokaz kolekcji mody znanego projektanta Jarosława Ewerta, absolwenta kierunku wzornictwo na PŁ. Pokaz inspirowany był dzikim zachodem i przedstawiał kolekcję odzieży damskiej i męskiej na sezon jesień/zima 2018/2019.

Organizatorem uroczystej Gali, wpisanej w program Łódź Young Fashion 2018, była Politechnika Łódzka. Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej był partnerem  Łódź Young Fashion 2018 (16-20.10). To jedno z najważniejszych wydarzeń modowych organizowanych przez Miasto Łódź i Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Imprezy odbywające się podczas Young Fashion podkreślają modowy charakter naszego miasta, skupiają wokół siebie polskich i światowych miłośników mody, projektantów oraz przedsiębiorców związanych z tą branżą.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać w Biuletynie Informacyjnym Życie Uczelni.

Data dodania:2018-11-09
Małgorzata Trocha