Książę z Malezji odwiedził Politechnikę Łódzką

Głównym celem wizyty księcia Malezji było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy technicznym uniwersytetem Malaysia Perlis (UniMAP) i Politechniką Łódzką (fotorelacja).

Książę Malezji z wizytą w Politechnice Łódzkiej

Książę Tuanku Syed Faizuddin Putra Jamalullail jest władcą jednego ze stanów Malezji –  Perlis. Tam też znajduje się uniwersytet techniczny, na którym jest kanclerzem. Na PŁ księciu towarzyszyło 10 delegatów i aż 32 studentów. Pobyt w Politechnice Łódzkiej miał m.in. przybliżyć im polskie obyczaje, kulturę oraz historię naszego kraju.

W harmonogramie wizyty (20.11.) gości z Malezji, oprócz uroczystego podpisania porozumienia oraz spotkania z władzami PŁ, omówione zostały plany dalszych, wspólnych działań obu uczelni. Organizatorzy spotkania - Centrum Wymiany Międzynarodowej -  przewidzieli również czas dla studentów UniMAP. Wysłuchali oni prezentacji na temat życia studenckiego w Polsce, a także zwiedzili kampus PŁ – budynek IFE, Fabrykę Inżynierów oraz LabFactor.

Wizyta Księcia Perlis w Polsce stanowi pierwszy punkt edukacyjnej wyprawy malezyjskiej delegacji, na trasie której pojawią się również Belgia oraz Holandia. Politechnika Łódzka jest jedną z trzech uczelni, w tym jedyną uczelnią techniczną, którą reprezentanci UniMAP odwiedzili w Polsce. Przed wylotem do Belgii odwiedzą również Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski.

Politechnika Łódzka oraz UniMAP nawiązały współpracę w 2008 roku podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków ITEX w Kuala Lumpur. Przez kolejne lata przedstawiciel PŁ, dr inż. Adam Rylski, regularnie prowadził wykłady dla studentów UniMAP, co zaowocowało podpisaniem pierwszego porozumienia między uczelniami w 2015 roku. Od tego czasu współpraca między UniMAP, a PŁ została poszerzona również o wymianę akademicką w ramach programu Erasmus

+.

Wiecej informacji o przebiegu wizyty w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.

Data dodania:2018-11-19
Małgorzata Trocha
Wizyta księcia Malezji w PŁ, podczas podpisania umowy o współpracy. foto. Jacek Szabela