Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

KRÓLOWIE MATEMATYKIW ostatnim tygodniu lutego w Politechnice Łódzkiej zagoszczą młode matematyczne talenty. Instytut Matematyki oraz Koło Nauk Aktuarialnych organizują konkurs, który już na dobre zagościł w kalendarzu wydarzeń dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego.

XI Konkurs Matematyczny „W Świecie Matematyki” im. prof. Włodzimierza Krysickiego przygotowywany jest z myślą o młodych ludziach pasjonujących się królową nauk. Do rywalizacji przystąpi 70 najzdolniejszych uczniów.

 

Konkurs wyłoni najbardziej kreatywnego młodego matematyka naszego województwa. Zdecyduje o tym drugi etap, do którego zakwalifikuje się 20 uczniów. Finaliści zmierzą się z nowymi pojęciami i metodami matematycznymi, których koncepcyjne wykorzystanie pozwoli rozwiązać postawiony w zadaniu problem.

 

Dla trzech najlepszych matematyków przygotowano atrakcyjne nagrody.

 

Uczniowie w przerwach toczonej rywalizacji poznają ofertę dydaktyczną Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, a nauczyciele będą dyskutować o ważnych dla kształcenia dylematach, m.in. o zmianach w organizacji dydaktyki i nauki na uczelniach w połączeniu z przeprowadzaną przez MEN reformą oświaty.

 

Organizatorzy konkursu chcą rozbudzać w młodzieży ciekawość i chęć poznawania świata matematyki, szczególnie przez tych, którzy planują podjęcia studiów związanych z naukami ścisłymi. Towarzyszy temu również przekonanie o przydatności kompetencji matematycznych w codziennym życiu.

 

Partnerem Konkursu jest Województwo Łódzkie.


Data dodania:2019-02-08
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Ewa Chojnacka,
Zdjęcia

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE