Kreatywne myślenie w dzień i w nocy

Jak w dydaktyce wykorzystywać nowoczesne metody kształcenia? Czy i jak Design Thinking można stosować na uczelni technicznej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci, którzy wystąpią na konferencji EDU-BUS - Education to Business - Creative Highway to Development.

Data: 6-7 października 2017 roku (piątek i sobota)

Miejsce: Fabryka Inżynierów XXI w. (ul. Stefanowskiego 1/15), sala 109 w dzień, a sala 103 w nocy

Konferencję rozpocznie wystąpienie rektora prof. Sławomira Wiaka, który mówić będzie o strategii Politechniki Łódzkiej w zakresie nowoczesnych metod kształcenia. Dowiemy się też jak to wygląda w praktyce. Ula Furman, wieloletni pracownik Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley i Andrés Bedoya, reprezentant d.school Paris pokażą nowe podejścia w kształceniu studentów, wskażą najlepsze rozwiązania jak połączyć edukację i biznes.

W ramach tej konferencji odbędzie się również CREATIVE NIGHT, podczas której uczestnicy będą pracować całą noc nad rozwiązaniem problemu przedstawionego przez firmę Faurecia, jednego z największych na świecie dostawców w branży samochodowej. Efekty pracy, która rozpocznie się o godz. 18:00 w piątek, zostaną zaprezentowane zaraz po ich zakończeniu w sobotę o godz. 11:00. Najlepsze pomysły będą nagrodzone.

Konferencja jest też podsumowaniem dwuletniej pracy w projekcie DiamonDT w międzynarodowym konsorcjum czterech europejskich uczelni w zakresie kształcenia wykorzystującego metodykę DT (Design Thinking).

Szczegóły dotyczące konferencji: https://edu-business.p.lodz.pl/main/

Data dodania:2017-10-05