Koszykarki PŁ najlepsze na AMP w Lublinie

Po zwycięstwo w turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet (półfinał B) sięgnęła PŁ. Koszykarki południowej Polski rywalizowały w Lublinie w dniach 16-19 września br.

Koszykarki naszej Uczelni przez turniej szły jak burza, kolejno pokonując rywalki zestawione w grupie b: UŚ Katowice (87:11), UME Lublin (91:24), UJ Kraków (81:380, PO Opole (79:48), w półfinale PL Lublin (61:17), a w finale Politechnikę Śląską w Gliwicach (55:27).

Nasze zawodniczki bardzo dobrze wspominają zakończony turniej nie tylko przez wzgląd na wspaniały wynik, ale również dzięki niezapomnianej atmosferze, jaką stworzyło dziesięć damskich ekip sportowych rywalizując w duchu fair play.

Kinga Sierakowska, Karolina Podskoczyj, Marta Kawczyńska, Adriana Cieśla, Alicja Kamieniak, Martyna Boniecka, Natalia Łopinska, Kinga Asiedu, Agata Łysik, trener Daiva Jodeikaite - skład drużyny.

Data dodania:2020-09-24
Małgorzata Woźniak