Konkurs w zakresie cyberbezpieczeństwa ogłoszony przez KE

Komisja Europejska ogłosiła właśnie konkurs: Establishing and operating a pilot for a Cybersecurity Competence Network to develop and implement a common Cybersecurity Research & Innovation Roadmap w ramach Programu Horyzont2020. Termin składania aplikacji upływa 29.05.2018 r.

Jest to działanie typu RIA, czyli Research and Innovation action, co oznacza, że wszyscy partnerzy otrzymują finansowanie w wysokości 100% kosztów kwalifikowalnych.

W skład konsorcjum musi wchodzić przynajmniej 20 partnerów z 9 różnych krajów. Partnerzy przemysłowi (przynajmniej 3) powinni reprezentować różne sektory aktywności (branża telekomunikacyjna, finanse, transport- e-government, zdrowie, obrona, produkcja).

Proponowana wysokości budżetu projektu to 16 milionów euro.

Oczekiwany wpływ projektu to:

• rozwiązania, produkty lub usługi związane z cyberbezpieczeństwem w odniesieniu do zidentyfikowanych krytycznych wyzwań, zwiększających bezpieczeństwo cybernetyczne jednolitego rynku cyfrowego, w szczególności w sektorach, w których uczestniczą zainteresowane strony;
  • wykonalny i trwały model zarządzania siecią cyberbezpieczeństwa opracowany i przetestowany w ramach udanych projektów pilotażowych dotyczących wybranych wyzwań przemysłowych;
  • synergię między ekspertami z różnych dziedzin cyberbezpieczeństwa;
  • program badawczo-rozwojowy ze wspólnym planem badań i innowacji odzwierciedlającym wszystkie sektory cyberbezpieczeństwa i obejmującym szeroki zakres działań, od badań po testy;
  • stworzenie podstaw do łączenia i usprawniania rozwoju i wdrażania technologii cyberbezpieczeństwa oraz wzmacniania zdolności przemysłowych w celu zabezpieczenia gospodarki cyfrowej, społeczeństwa, demokracji, przestrzeni kosmicznej i infrastruktury w UE.

Dział Projektów PŁ prosi o zgłaszanie Wydziałów PŁ chęci uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Informację proszę przesyłać na adres: agnieszka.michalowska-dutkiewicz@p.lodz.pl

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej.

Data dodania:2018-02-19
Agnieszka Garcarek-Sikorska