Konkurs w programie Międzynarodowe Agendy Badawcze

Informujemy, że została opublikowana dokumentacja konkursowa dotycząca ostatniego planowanego konkursu w programie Międzynarodowe Agendy Badawcze.

W konkursie wnioski mogą składać wybitni naukowcy z całego świata, którzy zamierzają realizować projekt MAB w jednostce zlokalizowanej na terytorium Polski. Łączny budżet konkursu wynosi 140 mln zł. W konkursie planowane jest sfinansowanie 15 nowych projektów.

Nabór wniosków trwa od 18 maja br. Termin składania pierwszej części wniosku upływa 29 czerwca 2018 r.

Program Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB)  jest realizowany przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej. Jego celem jest umożliwienie powstania w Polsce wyspecjalizowanych, wiodących w skali światowej ośrodków naukowych, stosujących najlepsze międzynarodowe praktyki w zakresie identyfikacji problemów badawczych, zarządzania badaniami, polityki personalnej i komercjalizacji wiedzy.

Szczegółowa dokumentacja dotycząca konkursu dostępna jest na stronie internetowej.

Osoba do kontaktu w Dziale Kształcenia: mgr Agnieszka Michałowska-Dutkiewicz, e-mail: agnieszka.michalowska-dutkiewicz@p.lodz.pl; telefon.: 42 631 28 71.

Data dodania:2018-05-18
Agnieszka Garcarek-Sikorska