Konkurs o nagrody JM Rektora PŁ

Rektor PŁ, prof. Sławomir Wiak, ogłasza cztery konkursy, których celem jest aktywizacja działalności badawczej i publikacyjnej w aktualnych obszarach naukowych oraz promowanie wybitnych osiągnięć kadry uczelni za 2016 rok.

Zapraszamy naukowców do zgłaszania prac do 31 marca 2017 roku do Działu Nauki Politechniki Łódzkiej w następujących kategoriach:

• za najwyższą liczbę cytowań - nagroda 25 000 zł,
  • dla autora najlepszych publikacji naukowych - nagroda 25 000 zł,
  • dla najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej - nagroda 10 000 zł,
  • za najbardziej wartościową komercjalizację wyników prac badawczo-rozwojowych - nagroda 40 000 zł.

Szczegóły dot. konkursów oraz regulamin znajdują się na stronie PŁ.

Po raz pierwszy Konkurs JM Rektora został ogłoszony w 2009 roku. Przez 7 lat przyznawana była nagroda za najbardziej wartościowe wdrożenie. W tym roku ta kategoria otrzymała nową formę i nazwę - za najbardziej wartościową komercjalizację wyników prac badawczo-rozwojowych. Jej celem jest promowanie działań na rzecz rynkowego wykorzystania wyników badań prowadzonych na uczelni. Konkurs o nagrodę dla najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej ma zachęcać studentów do podjęcia pracy naukowej oraz wspierać rozwój młodej kadry.

Data dodania:2017-03-01
Małgorzata Trocha