Konkurs na aktywności podczas międzynarodowego kongresu w Łodzi

Miasto Łódź wspólnie z Open Eyes Economy w czerwcu (22-23.06) organizuje I Międzynarodowy Kongres „Regeneracja Miast Przemysłowych”, podczas którego organizatorzy planują zająć się strategicznymi wyzwaniami, przed jakimi stają współczesne aglomeracje przemysłowe konkurujące na arenie międzynarodowej.

Grafika do konkursu na aktywności podczas I Międzynardowego Kongresu Regeneracja Miast Poprzemysłowych

Do współtworzenia wydarzenia organizatorzy zapraszają młodych ludzi, studentów i doktorantów łódzkich uczelni, w szczególności tych współpracujących w ramach kół naukowych i organizacji studenckich. Autorzy najciekawszych propozycji zostaną zaproszeni do czynnego udziału w Kongresie, jako uczestnicy prelekcji, paneli dyskusyjnych czy wystawcy w strefie wystawienniczej, a same zgłoszone do Konkursu propozycje znajdą się w programie wydarzenia.

Tematami poruszanymi na pierwszej edycji Kongresu „Regeneracja Miast Przemysłowych” będą:

•     finansowanie rozwoju i rewitalizacji miast;
  •     wyzwania rozwojowe miast przemysłowych funkcjonujących w sferze oddziaływania stołecznych metropolii;
  •     niebiesko – zielone miasta;
  •     społeczny wymiar regeneracji miasta przemysłowego;
  •     polityka miejska i przestrzenna wobec nowej organizacji przemysłu;
  •     nowe życie terenów i obiektów poprzemysłowych;
  •     industrialne dziedzictwo – miasto przemysłowe: wczoraj, dziś i jutro.

Dwa dni Kongresu obfitować będą w prelekcje i panele dyskusyjne z udziałem najwybitniejszych specjalistów i znawców tematu z kraju i zagranicy. Przewidziana jest również strefa wystawiennicza. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 marca. Więcej informacji na temat Kongresu znajduje się na stronie www.regeneracjamiast.pl

Żródło: mlodziwlodzi.pl

Data dodania:2021-03-02