Konkurs EkSoc StartUP! – ostatnia szansa za zdobycie 25 000 zł na rozwój pomysłu na biznes

Do 16 lutego 2020 r. studenci z województwa łódzkiego mogą przesłać swoje zgłoszenie do konkursu EkSoc StartUP!, w którym będą rywalizować o zdobycie 25 000 zł na rozwój swojego pomysłu na startup. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać max. 500 słów ogólnego opisu swojego pomysłu na firmę.

Finaliści konkursu dopracują te pomysły pod okiem doświadczonego mentora, wezmą udział w szkoleniach biznesowych, a autorzy najlepszej koncepcji startup'u - zdobędą główną nagrodę! Warto zaznaczyć, że uczestnicy i laureaci konkursu nie są zobowiązani do formalnego otworzenia firmy. Organizatorem konkursu jest Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego wraz z działającą przy nim Radą Biznesu i partnerami biznesowymi.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym, studenci (indywidualnie lub w grupach max. 5-osobowych) przesyłają swoje pomysły na biznes poprzez wypełnienie formularza online. Spośród wszystkich zgłoszeń, Jury konkursu – w skład którego wchodzą eksperci ze świata biznesu i nauki – wybiera max. 10 najlepszych pomysłów. Wyłonieni w ten sposób finaliści przechodzą do drugiego etapu. Otrzymują opiekę ze strony mentorów – liderów biznesu oraz pakiet profesjonalnych szkoleń biznesowych, które pozwolą im dopracować projekt, a następnie zaprezentować go przed Jury i publicznością w czasie uroczystej Gali Finałowej.

Harmonogram konkursu:

· Zgłoszenia zespołów: 2 grudnia 2019 - 16 lutego 2020 r.

· Wybór max. 10 najlepszych pomysłów przez ekspertów: luty 2020 r.

· Warsztaty i szkolenia biznesowe: luty 2020r.

· Opracowanie szczegółowych koncepcji biznesowych oraz projektów w formie prototypów, eksponatów, wizualizacji, posterów przy indywidualnym wsparciu mentorów: marzec – maj 2020 r.

· Prezentacje projektów i wybór laureatów konkursu podczas uroczystej Gali Finałowej: czerwiec 2020 r.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Konkursu.

Materiały organizatora.

Data dodania:2020-01-29