Konferencja „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy”

Szanowni Państwo,

w dniu 21 listopada 2018 r. Uniwersytet Medyczny w Łodzi wraz z Fundacją Łódź Akademicka organizuje już po raz piąty konferencję „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy”. W tegorocznej edycji podejmiemy temat nowych technologii, które są niezbędnym wsparciem osób z niepełnosprawnościami. Adresatami nowych rozwiązań cyfrowych są nie tylko osoby niepełnosprawne, ale ich rodziny, opiekunowie, osoby starsze, pracodawcy, przedstawiciele szkolnictwa. Podjęte tematy mają przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu oraz w ciekawy sposób przekazać wiedzę o nowych technologiach dedykowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Celem konferencji jest również umożliwienie osobom niepełnosprawnym bezpośredniego spotkania z pracodawcami oraz dostępu do udziału w działaniach, które zwiększą ich szansę na znalezienie właściwej dla siebie pracy, praktyki czy stażu. Ponadto chcemy promować najbardziej rozwojowe i przedsiębiorcze firmy, tworzące nowe miejsca pracy na terenie kraju, ale również te których produkty dotyczą szeroko rozumianej niepełnosprawności, rehabilitacji oraz opieki zdrowotnej skierowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Konferencja będzie okazją do tego, aby w szerokim gronie specjalistów rozmawiać o problemach osób z niepełnosprawnościami. Szczególnie debatować o szeroko rozumianym rynku pracy. Cieszymy się, że cztery dotychczasowe edycje konferencji cieszyły się dużym zainteresowaniem, ponieważ świadczy to randze problemu, który podjęliśmy. Konferencja to również okazja do spotkania i wysłuchania wykładów osób, które swoją niepełnosprawność „przekuły” w sukces i pokazały, że ich determinacja i siła charakteru mogą pokonać wszystkie przeciwności losu.

Zapraszamy!

Data dodania:2018-10-08