Kolejny krok do EUSA Games 2022

W rektoracie Politechniki Łódzkiej (20.11) odbyło się spotkanie przedstawicieli władz: miasta, PŁ, EUSA (European University Sports Association) oraz AZS (Akademicki Związek Sportowy) z dziennikarzami, dotyczące organizacji w Łodzi Europejskich Igrzysk Uniwersyteckich.

EUSA GAMES Łódż logo poziom.

Miasto Łódź, Politechnika Łódzka, Akademicki Związek Sportowy oraz European University Sports Association podpisały umowę licencyjną oraz porozumienie o wspólnej organizacji w Łodzi największej sportowej imprezy akademickiej  - EUSA Games 2022. Tym samym proces organizacji igrzysk akademickich już się rozpoczął.

Uczestnicy konferencji prasowej w rektoracie PŁ, dotyczącej organizacji EUSA 2022, foto. Filip Podgórski

- Udało nam się, podpisaliśmy to, co było najważniejsze. Pierwszą rzeczą było przyznanie organizacji EUSA dla Łodzi, a drugą podpisanie dokumentów, które uregulowałyby prawnie i formalnie sprawy związane z organizacją tej imprezy, będacej promocją Polski, ale przede wszystkim Łodzi akademickiej - powiedziała na spotkaniu Hanna Zdanowska.

Pani prezydent podziękowała władzom Politechniki Łódzkiej za inicjatywę zorganizowania igrzysk w naszym mieście. Powiedziała, że warto inwestować w sport akademicki.

Adam Roczek wyznał, że jest podwójnie szczęśliwy. Jako prezydent EUSA, gdyż dotychczasowy proces organizacji igrzysk akademickich zakończył się podpisaniem umowy, i jako Polak, że wydarzenie odbędzie się w naszym kraju.

- Akademicki Związek Sportowy jest jedną z najważniejszych federacji sportu akademickiego, nie tylko w Europie, ale również na świecie - mówił Adam Roczek o organizacji, która została wyróżniona przez EUSA w 2017 roku i jest głównym organizatorem wydarzenia. - Będzie to prawdopodnie nie tylko największa impreza w historii sportu akademickiego w Polsce, ale też największa w historii Polski. Cieszę się, że odbędzie się w Łodzi, mieście, które rozwija się najbardziej dynamicznie w kraju. Prezydent EUSA mówił, że organizatorzy spodziewają się, że przybędzie ponad 5 tys. uczestników, około 500 sędziów międzynarodowych i ponad 1,5 tys. wolontariuszy.

- Już w tym momencie to dla nas, Politechniki Łódzkiej wielkie wyróżnienie i wielkie wyzwanie, ale i wielki sukces. W Polsce dotychczas jeszcze nie było imprezy o tej skali - powiedział prof. Ireneusz Zbiciński, prorektor ds nauki. Zapewniał, że wszystko co jest zaplanowane, będzie dokładnie zrealizowane.

W rektoracie podczas konferencji prasowej byli także obecni: Dariusz Piekut - sekretarz generalny AZS oraz wybitni studenci-sportowcy: Dorota Banaszczyk, złota medalistka mistrzostw świata w karate do 55 kilogramów oraz Marcel Wągrowski, medalista mistrzostw Europy, wielokrotny medalista i mistrz Polski w pływaniu.

Data dodania:2018-11-28
Małgorzata Trocha