Kolejna akcja Workcamp z udziałem PŁ

Już po raz trzeci studenci, aboslwenci i pracownicy Politechniki Łódzkiej angażują się w pomoc potrzebującym. Wolontaryjnie wyremontują Dom Dziecka nr 11 w Łodzi. Prace zaczynają się 31 lipca i potrwają do 15 sierpnia.

Inicjatywa Koła Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, do którego należą studenci, absolwenci i pracownicy PŁ, realizowana jest z zaangażowaniem wielu osób. Wolontariusze przez dwa pierwsze tygodnie sierpnia będą wykorzystywać umiejętności zdobyte na studiach do wykonywania prac budowlanych. Jest to możliwe dzięki ofiarności sponsorów, którzy włączyli się do akcji, przekazując materiały budowlane, fundusze, zapewniając posiłki i nocleg studentom.

W tym roku dzięki akcji Workcamp wyremontowany zostanie Dom Dziecka nr 11 przy ulicy Wólczańskiej 251. Zaplanowane prace mają poprawić warunki mieszkaniowe i tym samym komfort życia 10 podopiecznych placówki. W zakres remontu wchodzi, m.in., murowanie, kładzenie płytek, szpachlowanie i malowanie ścian oraz to, co może wyniknąć niespodziewanie przy tego typu pracach. Dzięki uprzejmości sponsorów dzieci same mogły wybrać sobie kolory farb oraz cały czas miały wgląd w to, jak będą wyglądać ich pokoje po remoncie.

W akcji weźmie udział około 20 wolontariuszy, w tym także wykładowcy Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ.

Po sukcesie poprzednich edycji, ruszamy pełni energii i chęci, aby zdziałać jeszcze więcej i jeszcze lepiej!

- zapewniają studenci.

Dzięki akcji Workcamp 2016 wyremontowany został Dom Dziecka nr 10 w Łodzi.

Data dodania:2017-07-28
Agnieszka Garcarek-Sikorska