Już wkrótce konferencja programowa NKN w Łodzi

Wojewoda Łódzki, Prezydent Miasta Łodzi i przedstawiciele Łódzkiego Środowiska Akademickiego spotkali się z dziennikarzami w piątek, 19 maja, w Hali Maszyn EC1. Tematem spotkania była zapowiedź konferencji programowej przed Narodowym Kongresem Nauki, która odbędzie się w Łodzi 25 i 26 maja.

Briefing prasowy z udz. rektora PŁ w EC1Już w przyszłym tygodniu do Łodzi przyjedzie ponad 600 gości z kraju i zagranicy, którzy będą uczestniczyli w konferencji „Finansowanie nauki i szkolnictwa wyższego” organizowanej przez Łódzkie Środowisko Akademickie oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Konferencja odbędzie się w EC1 Łódź – Miasto Kultury 25 i 26 maja. Wśród gości, pojawi się Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - dr Jarosław Gowin, przedstawiciele środowiska akademickiego z całej Polski oraz zagraniczni eksperci.

Na temat tego wydarzenia mówili: Wojewoda Łódzki - prof. Zbigniew Rau, Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska oraz rektorzy łódzkich uczelni publicznych: prof. Sławomir Wiak (Politechnika Łódzka), prof. Antoni Różalski (Uniwersytet Łódzki), prof. Radzisław Kordek (Uniwersytet Medyczny), prof. Cezary Sanecki (Akademia Muzyczna), prof. Mariusz Grzegorzek (Szkoła Filmowa) oraz prof. Mariusz Włodarczyk (prorektor Akademii Sztuk Pięknych).

Rektor PŁPodczas konferencji prasowej poruszono kwestię planowanych zmian w prawie o szkolnictwie wyższym, na temat których MNiSW organizuje cykl konferencji programowych.

Przewodniczący Konferencji Rektorów Łódzkich Uczelni Publicznych, prof. Sławomir Wiak, mówił, że łódzka konferencja poświęcona jest strategicznemu obszarowi funkcjonowania uczelni – finansowaniu. Rektor Politechniki Łódzkiej zauważył, że Łódź jest wyjątkowym miejscem ze względu na integrację uczelni, ponieważ po raz pierwszy w cyklu, konferencję programową organizuje całe środowisko akademickie.

Wojewoda ŁódzkiObecny na spotkaniu z dziennikarzami Wojewoda Łódzki zwrócił uwagę, że zbliżająca się konferencja poprzedzająca Narodowy Kongres Nauki jest elementem zapowiadanej przez rząd reformy szkolnictwa wyższego. Prof. Zbigniew Rau podkreślił wartość dialogu na temat przygotowywanych zmian.

Prezydent Miasta ŁodziOrganizacja tak dużej i prestiżowej konferencji jest dla Łodzi doskonałą okazją do promocji, co podkreśliła Hanna Zdanowska. Wydarzenie przyciąga uwagę swoją tematyką oraz udziałem wielu znakomitości ze świata nauki i szkolnictwa wyższego Pani Prezydent podziękowała środowisku akademickiemu za podejmowanie działań poprawiających wizerunek miasta.

Więcej informacji na temat NKN oraz program konferencji dostępny jest na stronie internetowej.

fot. Filip Szkopiński/Szkoła Filmowa w Łodzi

Data dodania:2017-05-19