Jubileuszowa wystawa historyczna na PŁ

Muzeum Politechniki Łódzkiej zaprasza na wystawę 75 lat Politechniki Łódzkiej, prezentującą w zarysie historię powstania i rozwoju jedynej państwowej, łódzkiej uczelni technicznej, poszczególnych jej wydziałów i jednostek oraz ukazującą sylwetki 13 rektorów zarządzających PŁ.

logo 75 lat PŁ

24 maja 1945 roku podpisany został dekret erekcyjny, który ukazał się w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej nr 21 z dnia 11 czerwca 1945 roku powołujący Politechnikę Łódzką i jej trzy wydziały: Mechaniczny, Elektryczny, Chemiczny oraz Oddział Włókienniczy. - Tak rozpoczyna się historia jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. W imieniu Muzeum PŁ, które przygotowało urodzinową wystawę, zapraszamy do jej obejrzenia w internecie, a w bliskiej przyszłości - na kampusie Politechniki Łódzkiej.

Data dodania:2020-05-22
Małgorzata Trocha