Jedną z ekspertek w cyklu „Wiedzą, co mówią” PŁ jest fizyczka

Dr inż. Paulina Komar jest adiunktem w Zespole Fotoniki Instytutu Fizyki na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ. Wystąpi jako jedna z czworga ekspertów popularyzujących nauki ścisłe w cyklu „Widzą, co mówią”.

Badaczka zajmuje się komputerowym modelowaniem zjawisk fizycznych w laserach o emisji powierzchniowej. W wolnych chwilach rozwija swoją pasję do pieczenia oraz doskonali warsztat tworzenia szydełkowych maskotek. Lubi czytać książki fantasy, a także thrillery.

Dr inż. Paulina Komar kieruje projektem finansowanym w ramach programu HOMING przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Jego celem jest zaprojektowanie oraz optymalizacja planarnych zwierciadeł skupiających, które mogą znaleźć swoje zastosowanie między innymi w laserach o emisji powierzchniowej.

Podczas swoich studiów doktoranckich, które podjęła w Instytucie Fizyki na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Mainz (Niemcy) była stypendystką w interdyscyplinarnym programie The Graduate School of Excellence Materials Science in Mainz, zrzeszającym uzdolnionych doktorantów. W pracy doktorskiej zajmowała się materiałami wykazującymi właściwości termoelektryczne.

Cykl "Wiedzą, co mówią" jest realizowany przez Centrum Multimedialne i Dział Promocji. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 11 października na stronie internetowej PŁ oraz w kanale uczelni na portalu YouTube

Data dodania:2018-09-26
Agnieszka Garcarek-Sikorska