Inżynieria może przeciwdziałać zmianom klimatu

Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Politechnice Łódzkiej. Uczelnia przygotowała kilka nowych propozycji studiów pierwszego stopnia. Nowy kierunek studiów Sieci i instalacje w inżynierii środowiska może szczególnie zainteresować wszystkich, którzy chcieliby rozwiązać problemy funkcjonowania miast związane m.in. ze skutkami zmian klimatu.

W praktyce oznacza to poznanie technologii i systemów, które wpisują się w działania proekologiczne, przeciwdziałające zmianom klimatycznym.

Upał ? – nowoczesne systemy klimatyzacji pomieszczeń.

Powodzie miejskie? – zrównoważone gospodarowanie wodami opadowymi.

Niedobory wody? – nowoczesne systemy zaopatrzenia i wykorzystanie alternatywnych źródeł.

Smog? – systemy ochrony powietrza i odnawialne źródła energii.

Kierunek ten, na studiach inżynierskich i magisterskich, oferuje Wydział Architektury, Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Co ważne, studia umożliwiają uzyskanie uprawnień budowlanych w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Pozwoli to pełnić samodzielne funkcje techniczne w budownictwie na przykład w zakresie projektowaniu i/lub kierowaniu robotami budowlanymi.

Politechnika Łódzka przygotowała w sumie 6880 miejsc na 53 kierunkach. Dokumenty do kandydatów przyjmowane są do 15 lipca 2019 r.

Nowymi kierunkami na studiach I stopnia są:

automatyka i sterowanie robotów, (Wydz. EEIA)

informatyka stosowana (Wydz. FTIMS)

inżynieria chemiczna i biochemiczna (Wydz. IPOŚ)

planowanie przestrzenne (Wydz. BAIŚ)

sieci i instalacje w inżynierii środowiska (Wydz. BAIŚ)

Na studiach II stopnia:

Energy Systems in the Built Environment (Wydz. IPOŚ)

informatyka stosowana (Wydz. FTIMS)

inżynieria chemiczna i biochemiczna (Wydz. IPOŚ)

planowanie przestrzenne (Wydz. BAIŚ)

sieci i instalacje w inżynierii środowiska (Wydz. BAIŚ)

Na stronie rekrutacji umieszczone są obszerne informacje na temat wszystkich zmian w ofercie dydaktycznej uczelni.

Data dodania:2019-07-01
Ewa Chojnacka