Innowatorzy z PŁ na targach w Hanowerze

Na największych Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Technologii Przemysłowych w Hanowerze (24-28 kwietnia), Politechnika Łódzka miała silną reprezentację. Na wystawie prezentowali się naukowcy-wynalazcy oraz studenci-laureaci konkursu MNISW "Najlepsi z najlepszych": drużyna Raptors z łazikiem marsjańskim, Lodz Solar Team i zespół GUST z turbiną wiatrową.

Również dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na targach prezentowane było rozwiązanie opracowane wspólnie przez naukowców z dwóch jednostek PŁ: Instytutu Inżynierii Materiałowej i Instytutu Elektroniki.

Wynalazcy z PŁ znajdowali się w Strefie SciTech Poland w całości poświęconej technologiom tworzonym przez polski sektor akademicki. Prezentowali tam „Optomechatroniczny sposób bieżącej kontroli jakości obróbki strumieniowo-ściernej”, którego twórcami są: dr hab. inż. Jacek Sawicki, dr inż. Robert Olbrycht,  mgr inż. Paulina Byczkowska,  mgr inż. Antoni Rzepkowski.

Strefa SciTech Poland to efekt współpracy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, NCBR (Narodowego Centrum Badań i Rozwoju), AHK (Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej) oraz Fundacji Impact.

Data dodania:2017-04-26
Małgorzata Trocha
Na zdjęciu: Paulina Byczkowskaz PŁ na targach w Hanowerze prezentującą nasze rozwiązanie ministrowi Gowinowi. Fot. Tomasz BarczakRaptors na targach w Hanowerze