Z inicjatywy studentów PŁ OSSA zawitała do Łodzi

Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury (OSSA) to coroczne warsztaty architektoniczne organizowane przez studentów od ponad dwudziestu lat.

Z inicjatywy studentów i absolwentów architektury Politechniki Łódzkiej warsztaty odbwają się w Łodzi, w terminie 13-21 października. Jest to XXII edycja warsztatów OSSA i trzecia w naszym pofabrycznym mieście, ulegającym w ostatnim czasie dynamicznym zmianom.

Plakat OSSA  Łódź 2018

Tematem przewodnim warsztatów OSSA Łódź 2018 jest "Widzenie i subiektywność percepcji zarówno w życiu codziennym, jak i architekturze".

- Podczas weekendu otwarcia warsztatów poznamy miasto poprzez spacery, oprowadzania i gry miejskie. Ceremonia rozpoczęcia z wykładem specjalnego gościa wprowadzi uczestników w temat i atmosferę warsztatów - informuje Maja Piechowiak, studentka architektury PŁ, organizatorka wydarzenia.  - Od poniedziałku do piątku, przez około 8 godzin dziennie, praca warsztatowa przebiegać będzie w grupach składających się z 7 studentów i tutorów. Bogaty program wydarzeń popołudniowo-wieczornych obejmuje między innymi wykłady, debaty, prelekcje, wieczór filmowy i wernisaż wystawy prac wstępnych.

W sobotę (21.10) odbędzie się finisaż z prezentacjami wszystkich grup warsztatowych - niezależnie od formy, którą zdecyduje się obrać grupa. Ma on w charakterze podsumowanie tematu jak i całego tygodnia. Celem wzbogacenia dyskusji o odmienne perspektywy, wydarzenie ma charakter publiczny i uczestniczą w nim przedstawiciele władz miejskich, szkół wyższych,a także byli uczestnicy i organizatorzy warsztatów.

Spotkania OSSA odbywają się, co roku w innym mieście. W czasie warsztatów uczestnicy skupiają się na analizie zadanego tematu, który ma na celu poszerzenie spojrzenia na zgłębiane zagadnienie. Studenci wspierani są przez wybitnych architektów, zarówno praktyków jak i teoretyków, a także historyków, artystów i humanistów. Wyniki pracy grup oraz konkursów towarzyszących wydarzeniu, prezentowane są na wystawach powarsztatowych i zawsze stanowią interesujący głos w debacie publicznej na temat architektury i urbanistyki w danym mieście.

Data dodania:2018-06-28