75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Informatyka - UTW PŁW roku akademickim 2019/20 w UTW Politechniki Łódzkiej realizowane są zajęcia informatyczne:

 

Windows 10 – Pakiet Office – kurs przeznaczony dla osób początkujących w zakresie obsługi komputera bądź tych, którzy chcą się zapoznać m. in. z programami do edycji tekstów z pakietu Office.

 

Podstawy Internetu – kurs przeznaczony dla osób początkujących z komputerem, bądź tych, którzy chcą zapoznać się od podstaw z obsługą Internetu. W programie: przeglądarki internetowe, wyszukiwarki, poczta elektroniczna, bezpieczeństwo w internecie, rozrywka, portale społecznościowe, fora dyskusyjne, blogi, mapy i wirtualne podróże, komunikatory.

 

Administracja komputera - kurs przeznaczony dla osób początkujących w zakresie obsługi komputera bądź tych, którzy chcą zapoznać się od podstaw z obsługą techniczną komputera (zarządzanie komputerem, wgrywanie programów, programy antywirusowe, pliki w chmurze, obsługa drukarek, skanera itp.)

 

Cyfrowy obraz – W programie wszystko co należy wiedzieć o zdjęciach w komputerze – kopiowanie, zmniejszanie, modyfikowanie, retusz, przesyłanie pocztą, prezentacja. W ramach kursu nauka programów związanych z modyfikacją obrazu jpg. Wymagania wstępne: znajomość podstawowych zagadnień obsługi komputera.

 

 

Dodatkowo w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich Centrum Rozwoju Kompetencji Politechniki Łódzkiej, którego celem jest podniesienie kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, odpowiadającym potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa zrealizowano zajęcia dla dwóch grup z podstaw obslugi i administracji komputera oraz internetu bez tajemnic

 

 

 

 

 


Data dodania:2020-04-01
Data aktualizacji2020-04-08

Wprowadzone przez:
Agnieszka Stołecka

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE