Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Informacje programoweInformacje dla Członków Klubu Seniora PŁ:

 

Informacja na II półrocze 2017 r.

Drodzy Państwo!

 

Witam serdecznie koleżanki i kolegów z Klubu Seniora PŁ. Myślę, że po miłych wakacjach, będziemy się spotykać w naszych ulubionych pomieszczeniach w budynku Wydziału Chemii na koncertach i spotkaniach towarzyskich połączonych z prelekcjami.

 

Informuję jednocześnie, że w terminie 28.05-11.06.2017 r. odbył się, jak co roku , turnus wypoczynkowy Klubu Seniora PŁ w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Łódzkiej w Jastrzębiej Górze. Członkowie Klubu jak nigdy dotąd całkowicie wypełnili Ośrodek. Chętni przyjechali do Jastrzębiej Góry i powrócili do Łodzi specjalnie wynajętym przez Klub autokarem.

 

W ocenie uczestników i Zarządu Klubu była to bardzo udana impreza. Uczestnicy mieli szereg atrakcji – codziennie 45-cio minutową gimnastykę prowadzoną przez profesjonalistę naszego członka, Piotra Szoslanda. Odbyły się również dwa wieczorki taneczne.

 

W sezonie jesiennym zaplanowaliśmy osiem spotkań.
Plan spotkań w drugim półroczu br. jest następujący:


1.    05.10.2017 r. Spotkanie - prelekcja
2.    19.10.2017 r. Koncert
3.    09.11.2017 r. Spotkanie - prelekcja
4.    23.11.2017 r. Koncert
5.    07.12.2017 r. Spotkanie - prelekcja
6.    14.12.2017 r. Uroczyste spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia połączone z koncertem kolęd.

 

Komisja wycieczek zaplanowała na drugie półrocze 2017 roku dwie wycieczki.


1.    Jednodniowa wycieczka w dniu 03.10.2017r. do Poznania. W planie wycieczki jest zwiedzanie Regionalnego Muzeum Poznania, degustacja rogali i zwiedzanie ośrodka sportowo rekreacyjnego nad Jeziorem Maltańskim. Koszt wycieczki 111 zł/os. Zapisy na wycieczkę wraz z opłatą będą przyjmowane w dniu 04.09.2017 r w sekretariacie Klubu Seniora od godz. 900(do wyczerpania miejsc).

 

Dodatkowo zaplanowano dwa spotkania integracyjne w Ośrodka Wypoczynkowych PŁ.
1.    Wiartel (grzybobranie) w terminie 20 - 26.10.2017 r. (22 miejsca).
2.    Konopnica (Andrzejki) w terminie 29 - 30.11.2017 r.(26 miejsc).
Szczegółowe informacje będą podawane na naszych spotkaniach oraz na stronie internetowej klubu, a zapisy  będą przyjmowane w sekretariacie klubu.

 

Wielu z naszych członków ze względu na sytuację materialną i różne przypadki losowe ubiega się o zapomogi przyznawane przez Politechnikę Łódzką. W związku z tym przypominam, że zapomogi są przyznawane w dowolnym momencie roku kalendarzowego, ale nie częściej niż raz w roku. Podanie o zapomogę kierujemy – Do Kanclerza Politechniki Łódzkiej.
Podanie powinno być uprzednio potwierdzone w Dziale Osobowym PŁ, że osoba ubiegająca się o zapomogę jest emerytem PŁ i przez Klub Seniora, że osoba ta jest członkiem Klubu Seniora.

 

Załączniki niezbędnie do składanego podania o zapomogę to:
1.    odcinek emerytury lub kopia decyzji  ZUS o wysokości emerytury,
2.    numer konta (jeżeli emeryt posiada konto w banku),
3.    zaświadczenia lekarskie o stanie zdrowia,
4.    rachunki za komorne, światło, gaz, telefon,
5.    faktury imienne za leki itp.
Jeżeli osoba ubiegająca się o zapomogę nie składa dokumentów osobiście musi dołączyć do nich kserokopię swojego dowodu osobistego.

 

Przypominam Państwu, również, że:

Członkowie i sympatycy, którzy nie zapłacili składek członkowskich bądź ci, którzy zapłacili część składki muszą wpłacić składki do 30 września br. Gdybyście Państwo mieli jakiekolwiek wątpliwości – dodatkowe informacje i wyjaśnienia uzyskają Państwo w sekretariacie Klubu w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godz. 8.30 –14.00 (nr tel. (42) 631-28-72) oraz w czwartki na spotkaniach klubowych od godz 16.30.


Przypominam o możliwości komunikowania się z Klubem poprzez pocztę internetową, nasz adres e-mail: klubseniora@adm.p.lodz.pl. Zachęcamy również do odwiedzania naszej strony internetowej. Adres strony: www.p.lodz.pl/klubseniora.

 

Nasza strona umieszczona jest na portalu Politechniki Łódzkiej w zakładce <Pracownicy> obok Klubu Żeglarskiego, Stowarzyszenia Wychowanków PŁ, Związków Zawodowych i Towarzystwa Polsko-Szkockiego. Na stronie znajdują się bieżące informacje istotne dla Klubowiczów, historia Klubu, zdjęcia z wycieczek itd. Opiekunem strony jest Kolega Adam Kopcik. Wszystkim naszym członkom i sympatykom życzę zdrowia, dużo ciepłych i spokojnych dni. Serdecznie wszystkich pozdrawiam i do zobaczenia na naszych spotkaniach oraz imprezach organizowanych przez Klub Seniora.

 

Przewodniczący Klubu Seniora

Politechniki Łódzkiej

dr inż. Witold Staszewski


Data dodania:2017-01-18
Data aktualizacji2017-09-22

Wprowadzone przez:
Agnieszka Garcarek-Sikorska,
Pliki do pobrania
ZałącznikWielkość
Zapoznaj się z ulotką Klubu Seniora180.94 KB

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE