Inauguracja roku dla słuchaczy UTW na PŁ

Niemal 700 osób rozpoczęło w czwartek (11.10) w audytorim A. Sołtana, kolejny rok zajęć w Uniwersytecie Trzeciego Wieku (UTW) Politechniki Łódzkiej. Wykład inauguracyjny wygłosiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, na temat „Zielone EXPO 2024, czyli jak zieleń zmieni miasto” (fotorelacja).

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podczas inauguracji na UTW PŁ. Foto. Jacek Szabela

UTW PŁ cieszy się ogromnym zainteresowaniem i ma od lat wielu wiernych słuchaczy. Tradycyjną formą zajęć są wtorkowe i czwartkowe wykłady. W tym roku w gronie wykładowców będą np. Hanna Piekarska (modelka, laureatka konkursu stylowa seniorka), prof. Jerzy Bralczyk specjalista m.in. od sztuki mówienia, podróżniczka red. Zofia Suska oraz specjaliści w zakresie diety, historii, medycyny, malarstwa, muzyki.

Uzupełnieniem wykładów na UTW są zajęcia. Obejmują kilkanaście różnych, atrakcyjnych sekcji. W tegorocznej ofercie pojawiły się także nowości.

- Nowym cyklem są spacery historycznym szlakiem po Łodzi, które znakomicie uzupełnią prowadzone już wykłady. Mamy szeroką ofertę językową. W zajęciach z języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego uczestniczy ponad 170 osób, a umiejętności z informatyki zdobywa ponad 100 słuchaczy. Talenty plastyczne rozwija 30 osób, prezentując swoje prace na licznych wystawach. Największą popularnością, co nie jest zaskoczeniem, cieszy się sekcja turystyczna. Seniorzy, w sumie około 300 osób, chętnie korzystają też z zajęć sportowych: na basenie w Zatoce Sportu PŁ, gimnastyki, nordic walking. Nowością są: pilates z elementami jogi oraz brydż sportowy. Przyjaznym miejscem, z którego korzystają słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest Muzeum Pałac Herbsta, gdzie odbywają się warsztaty oraz wykłady związane z historią sztuki.- informuje dyrektor UTW, Agnieszka Stołecka.

W ramach współpracy Uniwersytet Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej prowadzi również wybrane wykłady dla słuchaczy UTW w Konstantynowie Łódzkim

Data dodania:2018-10-09