O historii i różnych regionach Irlandii w Bibliotece PŁ

Irlandia ma nie tylko jedną z najstarszych europejskich kultur, to też atrakcyjny geograficznie region Europy. Biblioteka PŁ zaprasza, na spotkanie z Krzysztofem Schrammem wicekonsulem honorowym Irlandii w Poznaniu, wszystkich miłośników tego magicznego kraju oraz osoby planujące wyjazd.

Spotkanie odbędzie się 1 kwietnia (poniedziałek) o godz. 13.00 w Galerii Biblio Art, Biblioteka I piętro, ul. Wólczańska 223.

- Malownicze miasteczka, urzekające, strome skaliste wybrzeża, wspaniałe plaże, irlandzkie puby z guinnessem i niepowtarzalną muzyką zachęcają do spędzenia wolnych chwil. I wszędzie otacza nas wspaniała zieleń, której jest podobno czterdzieści odcieni. Zachodnia Irlandia, gdzie mieszkańcy mówią jeszcze po irlandzku, wszechobecny zapach atlantyckiego wiatru, urokliwe wyspy i atrakcja turystyczna Wild Atlantic Way – fantastyczna droga prowadząca zachodnim wybrzeżem Irlandii - czytamy w zaproszeniu na spotkanie.

O historii i różnych regionach Irlandii opowie  Krzysztof Schramm, wicekonsul honorowy Irlandii w Poznaniu, który jest również autorem przewodników po Irlandii.

Mówi się, że Irlandia jest jak magnes. Jeśli się ją odwiedzi, będzie się do niej wracać. Zapraszamy na spotkanie na PŁ.

Zaproszenie do Galerii Biblio-Art na spotkanie z wicekonsulem Irlandii

Data dodania:2019-03-20